LOK Izpildkomiteja atbalsta 2021.gada budžeta projekta vadlīnijas

02/12/2020 18:36

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē trešdien tika atbalstītas 2021.gada budžeta projekta vadlīnijas, aģentūru LETA informēja LOK.

Ņemot vērā Covid-19 radīto situāciju Latvijā, ir noteiktas trīs 2021.gada prioritātes.

Kā pirmā prioritāte noteikta olimpisko komandu “Tokija 2020”, “Pekina 2022” un jaunatnes komandas “Vuokatti 2021” sportistu un komandu atbalsts. Tāpat starp prioritātēm ir stabils un prognozējams LOK budžets, kā arī finanšu resursu konsolidācija starp Latvijas Olimpiešu sociālo fondu (LOSF), Latvijas Olimpisko vienību (LOV) un LOK, ieviešot “Vienas pieturas aģentūras” principu organizācijas darbībā.

Ieņēmumu vadlīnijas ietver sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Finanšu ministriju (FM) Valsts budžeta finansējuma piešķiršanā LOK un federāciju prioritārajām programmām. Tāpat tajās iekļauts Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) finansējumu palielinājums par 15-25%, LOK, LOSF un LOV finansējumu konsolidācija, kā arī LOK sadarbības partneru piesaiste, izstrādājot jaunus marketinga produktus.

Izdevumu vadlīnijās iekļauta izglītības, jaunatnes, sporta veidu attīstības, reģionālās attīstības programmas, kā arī programmas valsts labāko sportistu un jauniešu dalība starptautiskās sacensībās, tajā skaitā olimpiskajās spēlēs.

Tāpat izdevumu vadlīnijās atrunāta “Vienas pieturas aģentūras” principa ieviešana LOK darbībā, kā arī administratīvo, organizatorisko un saimniecisko izmaksu samazināšana.

LOK Izpildkomiteja uzdeva LOK Valdei turpināt darbu pie LOK 2021.gada Ieņēmumu – izdevumu tāmes projekta bez deficīta. Sagatavotā projekta izskatīšana paredzēta LOK Izpildkomitejas sēdē 2020.gada 16.decembrī.

Vienlaikus LOK Izpildkomitejas sēdē tika apstiprinātas izmaiņas LOK institūciju organizatoriskās, administratīvās, finansiālās un saimnieciskās darbības nolikumā, kā arī nolikumā par LOK Goda prezidenta un Goda biedra statusu.

LOK

Pieslēgties

Dienas fokusā

22/04/2021 11:40

Rīgas “Dinamo” no “Severstal” iegūst tiesības uz čehu vārtsargu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubi Rīgas “Dinamo” un Čerepovecas “Severstal” veikuši maiņas darījumu, kuru rezultātā “Dinamo” ieguvis tiesības uz čehu vārtsargu Mateju Mahovski, bet Krievijas komanda saņēmusi naudas kompensāciju. [email protected]