LOK izsludina Ģenerālo asambleju

27/02/2024 13:31
Nokopēts
Latvijas olimpiskā komiteja

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) izsludinājusi Ģenerālo asambleju, kurā plāno apstiprināt LOK jaunos statūtus un balsot par reorganizācijas līgumu, kas paredz kārtību, kādā Latvijas Sporta Federāciju padome (LSFP) tiks pievienota LOK, aģentūru LETA otrdien informēja organizācija.

Ģenerālā asambleja norisināsies 27.martā plkst.9 viesnīcā “Radisson Blu Daugava”, Kuģu ielā 24, Rīgā.

Lai juridiski iesāktu apvienošanās procesu, atbilstoši Biedrību un nodibinājumu likumam starp LOK un LSFP jānoslēdz rakstveida reorganizācijas līgums, kas pirms tam, ar divām trešdaļām balsu no klātesošajiem biedriem, jāapstiprina abu minēto organizāciju biedru sapulcēs.

Tiklīdz abu minēto organizāciju biedru sapulcēs tiks nobalsots par reorganizācijas procesu, secīgi tiks parakstīts arī reorganizācijas līgums, pienācīgā kārtā publicēts paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, kā arī informēti visi zināmie kreditori. Šobrīd izstrādātais plāns paredz, ka apvienošanās process ar pieteikumu Biedrību un nodibinājumu reģistrā par reorganizācijas līguma stāšanos spēkā orientējoši noslēdzas 12.jūlijā. Reorganizācijas procesa rezultātā LSFP visas savas saistības un mantu nodod LOK un beidz pastāvēt.

Reorganizācija paredz atvērtākas, spēcīgākas un vienotākas organizācijas izveidi, kas gala rezultātā sastāvētu no 101 biedra, tajā skaitā 26 asociētajiem biedriem. Vienotas organizācijas izveide palīdzētu risināt efektivitātes jautājumus, samazinot administratīvās izmaksas un veicinot laika resursu ekonomiju starp amatpersonām un biedriem, kā arī sadarbībā ar Valsts institūcijām, kurām turpmāk komunikācija veidotos ar vienu partneri. Sagaidāms, ka apvienotajā organizācijā sniegto pakalpojumu klāsts kļūtu kvalitatīvāks, nodrošinot skaidrākus atbildību sadalījumus, tiešāku kontaktu, kā arī ātrāku un precīzāku informācijas apriti.

Lai LOK varētu pārņemt visas LSFP saistības, nepieciešams apstiprināt izmaiņas LOK statūtos ne tikai biedru sarakstā un statusos, bet arī to tiesībās. Tāpat veiktas izmaiņas arī LOK organizācijas struktūrā un pārvaldes institūcijā.

Turpmāk paredzēts, ka LOK prezidents ir LOK Izpildkomitejas priekšsēdētājs un vada tās darbu, savukārt ikdienas LOK darbību vada ģenerālsekretārs un divi valdes locekļi, kas visi kopā veido LOK Valdi. LOK Izpildkomiteju turpmāk veidos 20 locekļi – LOK prezidents, desmit olimpisko sporta veidu federāciju pārstāvji, četri LOK biedru pārstāvji, Asociēto sporta veidu federāciju pārstāvis, Atlētu komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāvis, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis un Starptautiskās Olimpiskās komitejas loceklis.

LOK
    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.45
3.5
2.75
1.07
10.5
19.5
1.42
4.2
6
2.85
4.1
2.05
2.01
4.43
3.38
4.2
-
1.2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām