LOK Latvijas sportistu sniegumu Tokijas olimpiādē novērtē kā “labu”

29/09/2021 17:57

Šodien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika izvērtēti Latvijas olimpiskās komandas sportistu starti Tokijas olimpiādē. Tās laikā katra federācija iepazīstināja ar savu atlētu snieguma analīzi un pašnovērtējumu. Uzklausot federāciju pārstāvju ziņojumus, LOK Izpildkomiteja ir novērtējusi kopējo Latvijas sportistu sniegumu Tokijā kā labu.

“Olimpiādes spēlēs Tokijā Latvijas komanda ir parādījusi labu sniegumu, kas visiem atmiņā paliks ar olimpiskajai kustībai vēsturiskiem un neaizmirstamiem mirkļiem, ko mums ar savu izcilo sniegumu sagādāja basketbola 3X3 zelta komanda un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, izcīnot  bronzas medaļu,” LOK citē organizācijas prezidentu Žoržu Tikmeru. “Tajā pašā  laikā  ir sporta veidi, kuriem paškritiski ir jānovērtē sportistu sniegums Tokijā, meklējot cēloņus un likumsakarības ne īpaši veiksmīgiem atlētu startiem, kā piemēram, tenisā, vieglatlētikā, peldēšanā vai BMX.  Tas ir svarīgi, lai objektīvi izsvērtu šo federāciju pārstāvēto sporta veida talantu potenciālu un nepieciešamos ieguldījumus tā attīstībai, gatavojoties jau nākamajām Parīzes spēlēm.”

Lai pēc iespējas labāk sagatavotos 2024. gada olimpiādei, LOK izpildkomiteja pilnvaroja LOK valdi izvērtēt iespēju palielināt finansējuma apjomu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) Zelta sastāvā iekļautajiem sportistiem, motivējot gatavoties olimpiskajām spēlēm un nodrošināt vismaz vienu kvotu katrai vasaras individuālo olimpisko sporta veidu federācijai LOV Bronzas sastāvā, ka arī pēc nepieciešamības kopīgi ar sporta veidu federācijām sagatavot un iesniegt pieprasījumu Izglītības un zinātnes ministrijai tālākai virzībai Nacionālajā Sporta padomē tehniskā atbalsta programmas līdzfinansējuma nodrošināšanai.  Tāpat tika uzdots vienkāršot aprēķina kārtību un saglabāt stabilu pabalstu sistēmu sportistiem un atbalsta personālam, iesaistot lēmumu sagatavošanā federāciju valdes, kā arī LOK Valdei tika uzdots turpmāk nodrošināt finansējumu olimpiskajās spēlēs nepieciešamā starta ekipējuma iegādei.

Savukārt LOV Valdei ir jāpaplašina fizioterapijas un vispārējās fiziskās sagatavotības pakalpojumu pieejamība treniņu un sacensību laikā Latvijā un ārvalstīs LOV Zelta sastāva sportistiem, saskaņā ar LOV Konsultatīvajā padomē apstiprinātu plānu. Pievēršot īpašu uzmanību sportistu psiholoģiskajai sagatavotībai un noturībai, LOV ir uzdots sagatavot priekšlikumus atlētu psiholoģiskā atbalsta nodrošināšanai, tai skaitā Covid-19 apstākļos, izskatot iespēju piesaistīt šim mērķim ārpakalpojumu un informējot par šo iespēju LOV sportistus un to atbalsta personālu.

LOK atbalsta institucionālie partneri – LR Izglītības un zinātnes ministrija un AS “Latvijas Valsts meži”; LOK Zelta partneri – SIA “Rimi Latvija” un AS “LNK Industries”; Komanda Latvija partneri – SIA “Circle K Latvia”, SIA “DHL Latvia”, uzņēmumu grupa  “A.C.B” un kompānija  “OTCF” ( zīmols 4F ), kā arī LOK informatīvie partneri – SIA “Visual Media”, SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi”, AS “Radio SWH” un “TV3 Group”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Entonijs Edvardss un Kristaps Porziņģis
09/12/2021 10:40

“Timberwolves” talants Edvardss atzīst, ka labākais NBA spēlētājs aizsardzībā zem groza ir Porziņģis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Minesotas “Timberwolves” spēlētājs Entonijs Edvardss pēc aizvadītā mača pret Jūtas “Jazz” sniedzis savus komentārus par komandas spēli uzbrukumā. Aizvadītajā naktī “Timberwolves” ar rezultātu 104:136 atzina…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…