“Lokomotiv” cīnīsies par trešo vietu “Latvijas Dzelzceļa” kausā

24/08/2019 20:04

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Jaroslavļas “Lokomotiv” sestdien “Latvijas Dzelzceļa” kausā izcīnīja uzvaru, saglabājot iespējas iegūt trešo vietu.

“Lokomotiv” dienas otrajā mačā ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Uzvarētāji vārtus guva katra perioda vidū. Pirmajā ar precīzu metienu 13.minūtē izcēlās Jegors Averins, otrā perioda 11.minūtē vairākumu realizēja Tajs Retī, bet noslēdzošajā trešdaļā piecas minūtes līdz spēles beigām precīzi meta Georgijs Ivanovs.

Līdz ar gūto uzvaru, “Lokomotiv” saasinājusi cīņu par trešo vietu, jo, ja svētdienas mačā izdosies pārspēt Minskas “Dinamo”, klubs izcīnīs trešo vietu Rīgā notiekošajā pārbaudes turnīrā.

Patlaban turnīra līderi, spēlējot bez zaudējumiem, ir Kazaņas “Ak Bars” un rīdzinieki, abām komandām nopelnot sešus punktus, tālāk ar diviem punktiem trijās un četrās spēlēs attiecīgi seko “Lokomotiv” un “Avtomobilist”, bet bez panākumiem spēlē Minskas klubs.

Jau vēstīts, ka Rīgas “Dinamo” pirmspēdējā turnīra spēlē ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) pārspēja Minskas “Dinamo”, kas šajā turnīrā uzvaras nav izcīnījuši.

Cīņa par “Latvijas Dzelzceļa” kausu norisinās jau 11.reizi. Pērn Rīgas komanda triumfēja turnīrā, pie trofejas tiekot trešo reizi vēsturē.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Turnīra debijas reizē 2009.gadā uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja “Lokomotiv” komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja tieši Jaroslavļas klubs. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa “Lokomotiv” cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto “Lokomotiv” komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, 2013.gadā turnīrā pirmoreiz uzvarēja Sanktpēterburgas SKA, finālā pieveicot Rīgas “Dinamo”, bet nākamās trīs reizes sacensībās triumfēja “Ak Bars” hokejisti.

Aizpērn Rīgas “Dinamo” “Latvijas Dzelzceļa” kausā palika otrajā vietā, finālmačā ar 0:3 piekāpjoties “Lokomotiv” vienībai. Savukārt pērn kausa ieguvēja tika noskaidrota viena apļa turnīrā.