Gražulis otrais rezultatīvākais uzvarā, Lomažam desmit punkti, bet sliktākais +/- rādītājs zaudējumā

07/01/2023 21:29
Andrejs Gražulis

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis sestdien Itālijas A sērijas mačā guva 13 punktus, viņa pārstāvētajai Trento “Dolomiti Energia” gūstot uzvaru. “Dolomiti Energia” viesos ar rezultātu 79:73 (25:20, 25:12, 13:17, 15:24) pārspēja Brešas “Germani”.

Gražulis laukumā pavadītajās 28 minūtēs realizēja divus no trijiem divu punktu metieniem un trīs no pieciem tālmetieniem, kā arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra divas piespēles, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja trīs sodus, tika pie +/- rādītāja +1 un labākā efektivitātes koeficienta savā komandā (21). Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 16 gūtajiem punktiem bija Djego Flakadori, kamēr mājinieku labā 16 punktus guva Tajs Odiase.

“Dolomiti Energia” ar astoņām uzvarām 14 spēlēs turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, Skafati “Givova”, kuras rindās spēlē Artjoms Butjankovs, ar sešiem panākumiem un septiņiem zaudējumiem ieņem devīto pozīciju, kamēr Artūra Strautiņa pārstāvētā Redžo Emīlijas “UnaHotels” ar bilanci 3-10 atrodas 16.vietā 16 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “AX Emporio Armani Olimpia”.

Vācija

Rihards Lomažs sestdien Vācijas bundeslīgas mačā izcēlās ar desmit punktiem, taču viņa pārstāvētā Oldenburgas EWE komanda piedzīvoja neveiksmi. Oldenburgas vienība izbraukumā ar rezultātu 78:89 (17:20, 23:29, 19:21, 19:19) piekāpās Bambergas “Brose” basketbolistiem.

Lomažs laukumā bija 21 minūti un 33 sekundes, kuru laikā grozā meta divus divu punktu metienus, vienu no pieciem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem, kā arī atzīmējās statistikā ar vienu atlēkušo bumbu, trīs rezultatīvām piespēlēm, divām personīgajām piezīmēm, vienu kļūdu, sakrāja +/- rādītāju -24 un efektivitātes koeficientu astoņi.

Viesu komandā rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Alens Pjaničs, bet vēl 14 punktus un piecas rezultatīvas piespēles pievienoja Deveins Rasels. Mājinieku rindās Patriks Millers izcēlās ar 17 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Oldenburgas komanda Vācijas čempionātā izcīnījusi deviņas uzvaras 14 aizvadītajos mačos un turnīra tabulā ieņem sesto vietu. Sezonas ievadā Lomažs pārstāvēja Spānijas klubu Saragosas “Casademont”, bet pirms izlašu pārtraukuma abu pušu ceļi šķīrās.

Spānija

Dairis Bertāns sestdien Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā guva 11 punktus, taču tas neglāba Seviljas “Real Betis” komandu no zaudējuma. Seviljas vienība izbraukumā ar rezultātu 70:104 (21:29, 15:25, 16:22, 18:28) piekāpās “Barcelona”.

Bertāns spēlēja 23 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā realizēja vienu divu punktu metienu un trīs no astoņiem tālmetieniem, kā arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra pretinieku piespēli, pieļāva vienu kļūdu, tika pie trīs piezīmēm, izprovocēja vienu pretinieku sodu, sakrāja +/- rādītāju -9 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu astoņi.

“Real Betis” no zaudējuma neglāba arī Šenona Evansa 23 gūtie punkti, kamēr mājinieku panākumu kaldināja Korijs Higinss un Džeimss Naji, kuri izcēlās ar 16 punktiem.

Tikmēr citā spēlē Rodija Mačohas pārstāvētā “Fuenlabrada” savā laukumā ar rezultātu 75:83 (12:21, 23:19, 21:28, 19:15) atzina “Girona” pārākumu. Latvijas basketbolists laukumā bija nepilnas divas ar pusi minūtes, kuru laikā atzīmējās statistikā ar vienu piezīmi. Abas latviešu pārstāvētās vienības ar trīs uzvarām 15 spēlēs ieņem pēdējās divas vietas 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides “Real”, kas sērijā ar 3-1 pieveica “Barcelona”.