Lomažam rezultatīvs sniegums pret Eirolīgas klubu

02/02/2021 23:54
Rihards Lomažs

Vācija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs otrdien guva 22 punktus Vācijas bundeslīgā, taču ar to bija par maz, lai viņa pārstāvētā “Gottingen” komanda savā laukumā izcīnītu uzvaru pār vienu no līdervienībām. “Gottingen” savā laukumā ar rezultātu 75:86 (18:26, 17:15, 16:27, 24:18) piekāpās ULEB Eirolīgas vienībai Berlīnes “Alba”.

Lomažs guva 22 punktus laukumā pavadītajās 25 minūtēs un 24 sekundēs, realizējot divus no četriem divpunktu un četrus no septiņiem trīspunktu metieniem, kā arī visus sešus soda metienus. Viņam arī divas atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, pa divām kļūdām un pārķertām bumbām, seši izprovocēti noteikumu pārkāpumi un komandā augstākais efektivitātes koeficients 23.

Uzvarētājiem tikai punktu vairāk par Latvijas aizsargu guva Maodo Lo, bet 15 punkti, 12 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles Lūkam Sikmā. Getingenas komanda ar četrām uzvarām 15 spēlēs ieņem 15.vietu 18 vienību konkurencē. Lomažs “Gottingen” rindas papildināja pēc līgumsaistību pārtraukšanas ar Eirlīgā spēlējošo Francijas klubu Vilērbānas ASVEL.

ULEB Eirokauss

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars otrdien ULEB Eirokausa otrās kārtas ceturtajā spēlē laukumā nedevās, bet viņa pārstāvētā Badalonas “Joventut” Monako cieta pirmo neveiksmi otrā etapa sacensībās. “Joventut” viesos E grupas spēlē ar 82:97 (23:22, 22:24, 13:22, 24:29) piekāpās “Monaco”.

Žagars šajā spēlē laukumā nedevās. Viesiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Nenads Dimitrijevičs, bet “Monaco” komandā 23 punktus sakrāja Robs Grejs, Demarkvisam Bostam tiekot pie 17 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm. Pēc četrām spēlēm E grupas vadībā ar trim uzvarām ir “Monaco”. Tāda pati bilance ir “Joventut”, trijos mačos “Nanterre 92” no Francijas ir viena uzvara, bet Malagas “Unicaja” cietusi trīs zaudējumus.

ULEB Eirokausā 24 komandas bija sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniedza katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras “Top16” kārtas apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām. Iepriekšējā sezonā turnīrs tika pārtraukts pirms ceturtdaļfināla izspēles un čempioni netika noskaidroti.