Lomažs: Ierādījām turkiem vietu, taču šī spēle jāaizmirst

25/08/2022 22:15
Nokopēts
Rihards Lomažs

Latvijas izlases basketbolists Rihards Lomažs sarunā “Sportazinas.com” atzina, ka mačam ar Turciju bija gatavi, izcēla komandas aizsardzību un norādīja, ka šī spēle pēc iespējas ātrāk ir jāaizmirst.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase ceturtdien “Arēnā Rīga” svinēja pārliecinošu uzvaru 2023.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas otrā posma pirmajā spēlē ar Turciju. Latvija pieveica Turciju ar 111:85 (31:20, 25:27, 31:16, 24:22).

“Bijām gatavi mačam, un beidzot arēnā trāpījām metienus, kas bija ļoti svarīgi. Spēle aizgāja no paša sākuma, ierādījām turkiem vietu un spēlējām fiziski visas 40 minūtes,” sacīja Lomažs.

Raksturojot spēles gaitu, Lomažs atzīmēja Turcijas augsto meistarību, kas liedza viņiem paļauties uz provokācijām. “Kopumā bija mierīga spēle. Uz asumiem viņi nevilka, turki tomēr ir augstas klases spēlētāji, viņi tādas muļķības nedarītu. Labs, fizisks basītis no abām komandām, bija patīkami spēlēt.

26 gadus vecais aizsargs izcēla komandas sniegumu aizsardzībā. “Spēlējām ar pieciem spēlētājiem aizsardzībā, tas nav viens uz vienu varoņdarbs, visiem jāzin, kas ir jādara attiecīgajās situācijās. Visu nedēļu tam gatavojāmies, tas atmaksājās,” valstsvienības sniegumu slavēja Lomažs.

Lomažs tāpat bija ļoti pateicīgs sestajam spēlētājam – “Arēna Rīga” bija izpārdota. “Mājās tāda atmosfēra nekad nav bijusi, paldies visiem, kas bija arēnā, pie TV ekrāniem. Fantastiska sajūta, vēlu katram ko tādu piedzīvot,” teica Lomažs.

Nākamā spēle jau pēc trīs dienām izbraukumā pret Lielbritāniju. Kā atzina Lomažs, iegūtais un pieredzētais pret Turciju ir jāaizmirst. “Britus vēl neesam analizējuši, rīt ar viņiem iepazīsimies. Taču šī spēle jāaizmirst, nevajag gaidīt, ka metīsim 111 punktus. Jākoncentrējas smagai spēlei un jāspēlē fiziski, jo pretinieki, visticamāk, būs vēl agresīvāki. Svarīgi arī nepaļauties tikai uz metieniem, jāspēlē tā, kā esam to darījuši pēdējos mačos. Paliekam aizvien labāki, ja noturēsim ritmu, viss būs kārtībā”, secināja Lomažs.

Latvija sarīko šovu un sagādā neaizmirstamu uzvaru pret Turciju

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām