Lomažs par īsziņām no Pārkera, “čakarēšanu” Francijā un Turcijas naudu

28/10/2021 21:54
Rihards Lomažs

Latviešu basketbolists Rihards Lomažs sarunā ar “11TV” pastāstīja par savu Eirolīgas pieredzi Francijas klubā Vilērbānas ASVEL, komunikāciju ar komandas prezidentu, NBA leģendu Toniju Pārkeru, kā arī par finansiāliem apsvērumiem, kuri viņam lika Vāciju nomainīt pret Turciju.

2019. gadā Lomažs, kurš pirms tam spēlēja tikai Latvijas klubos, pārgāja uz Eirolīgas komandu ASVEL. “Sākumā likās – kā tas ir iespējams? Esi “Ventspilī” un tad aģents raksta, “apsēdies, tu nākamsezon spēlēsi Eirolīgā”. Bija satraukums, bet tad viss aizgāja labi, tagad uz to skatos kā uz noderīgu pieredzi,” atceras latvietis. “Ja man jāizdara kaut kādi secinājumi, tad es tur aizbraucu “par zaļu”. Grūti atteikties, ja tev piedāvā Eirolīgas klubs. Pieļauju, ka mani ieraudzīja kādā no Čempionu līgas mačiem, kurā man tas bija labs gads.”

“Man mazliet nepaveicās, jo sešus-septiņus spēlētājus izvēlējās ģenerālmenedžeris kopā ar [kluba prezidentu Toniju] Pārkeru, bet citus sešus-septiņus – treneris [Zvezdans Mitrovičs], par dīvainībām komplektācijā stāsta basketbolists. “Es biju “Pārkera/ĢM” sarakstā. Tas bija izteikti, šie seši spēlētāji [trenerim] patīk, un šie seši nepatīk. Pats sākumā ienīdu to treneri, viņš man nepatika. Sākumā es vispār nespēlēju, piecos-sešos mačos pat nebiju pieteikumā. Nevarēju saprast, kādēļ viņi mani parakstīja, ja pat nepiesaka. Tad bija sapulce, kurā trenerim pateica, ka tā nedrīkst. Mani sāka laist laukumā, lēnām izkaroju vietu sastāvā un beidzot izgāju arī starta pieciniekā, kaut arī es tam trenerim īsti nepatiku. Beigās kaut kā iepatikos, spēlēju 20-25 minūtes,” par tā laika notikumiem atceras Lomažs.

“Tad sanāca, ka ilgi nespēlēju un pats sapratu, ka kaut kas jāmaina, jo negribēju sēdēt uz soliņa. Jā, Eirolīgas klubs, bet man prieku sagādā spēlēšana, nevis atrašanās augstā līmeņa klubā. Teicu aģentam, lai meklē man jaunu komandu. It kā nolēmām, ka braucu prom, man dod laiku atrast komandu. Paiet nedēļa, man treneris raksta, viss, man pietiek, gribu, lai tu esi ar komandu un spēlē. Sēžu mājās priecīgs, gatavojos, jo nebiju spēlējis mēnesi. Bet mani izlaiž laukumā uz trīs minūtēm. Pēc trīs dienām viss it kā kārtībā, esmu pieteikumā un visu spēli pavadu uz beņķa. Uzreiz zvanīju aģentam, teicu, vienalga, ko viņi saka – lai meklē citu komandu,” aiziešanu no komandas komentēja latvietis. “Tāds interesants treneris mums bija, viņš [privāti] nerunāja ne ar vienu, asistenti treniņā nezināja, ko darīt. Arī spēlēs viņš bija mierīgs. Gada laikā ar viņu apspriedu varbūt divus teikumus. Pārkers šad tad uzrakstīja “WhatsApp”, apjautājās, vai viss kārtībā, teica, ka mēs tev ticam. Viņš bija ļoti tuvu ar komandu.”

2021. gadā latvietis pārcēlās uz Vācijas komandu “Gottingen”. “Viss bija pilnīgi sakārtots, man likās, ka pēc Eirolīgas organizācijas ziņā jābūt līmenī zemāk, bet tur viss organizēts perfekti. Dzīvoklis, mašīna, ir spēļu zāle un treniņu zāle, viss ir lieliski, un tā ir visām komandām. Vēlāk mēģināju iekļūt [Eirolīgas vienībā] Berlīnas “Alba” un biju tuvu, bet nesakrita apstākļi, neaizgāja tie spēlētāji, vienu no kuriem man būtu jāaizvieto. Viņi mani visu laiku taustīja – grib/negrib. Beigās nesanāca un nonācu Turcijā “Merkezefendi Denizl” komandā. Bija daži varianti Vācijā, bet, ko tur slēpt, Turcijā piedāvāja divreiz lielāku naudu. Šī līga ir stiprāka par Vāciju, tas ir jauns izaicinājums. Bija arī piedāvājums no “Bešiktaš”, bet cita komanda mani pārpirka, ja sakām atklāti,” uzsvēra spēlētājs.

Jautāts par izmaiņām Latvijas izlasē pēc trenera nomaiņas, Lomažs pauda viedokli, ka pie Lukas Banki visi ir vairāk motivēti. “Es nezinu, kāpēc tā, varbūt arī rezultātu dēļ. Gribās pašiem sev pierādīt, ka neatrodamies tur, kur mums jābūt. Pieeja kļuvusi profesionālāka, bet grūti pateikt līdz galam, pagājušas četras spēles. Pēc mēneša ieraudzīsim, kādas ir īstas izmaiņas. Mūsu mērķis ir tikt uz Pasaules kausu. Savādāku domu nemaz nevar būt. Pats esmu nenormāli motivēts, man ir 25 gadi, bet neesmu spēlējis nevienā oficiālā čempionātā. Ja mēs netiekam, tad nākamais ir Eiropas čempionāts. Man būs 30 gadi un mani, iespējams, vairs nemaz neņems izlasē,” uzskata Lomažs.

“Attiecības ar Porziņģi man ir neitrālas,” uz Valtera jautājumu par viņa komunikāciju ar Latvijas basketbola superzvaigzni atbildēja Lomažs. “Ja mēs satiktos uz ielas, tad noteikti aprunātos un tā tālāk, bet nav tā, ka mēs sazināmies. Nedomāju, ka komandā ir kāds, kurš varētu uz kaut ko ietekmēt Kristapu, jo viņš tomēr ir pieaudzis vīrietis. Iespējams, tas varētu būt Dāvis Bertāns, vai Žanis Peiners, jo viņi daudz laika pavada kopā. Domāju, ja Kristaps tiešām varētu un ja viņam viss būtu kārtībā ar veselību, viņš noteikti atbrauktu,” pārliecināts basketbolists.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…