Lomažs produktīvs uzvarā Vācijā, Šteinbergam atzīstama precizitāte pret Spānijas čempioni

11/12/2022 18:12
Rihards Lomažs

Vācija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs svētdien Vācijas bundeslīgas spēlē guva 13 punktus un palīdzēja Oldenburgas EWE komandai svinēt uzvaru savā laukumā. EWE mājās ar rezultātu 99:90 (31:29, 30:19, 16:21, 22:21) pārspēja pārspēja Rostokas “SeaWolves”.

Lomažs laukumā bija 13 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no četriem divu punktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un piecus soda metienus. 13 gūtajiem punktiem viņš pievienoja divas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, sakrāja +/- rādītāju -1 un efektivitātes koeficientu 12.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Trejs Dreksels, bet 14 punktus un deviņas rezultatīvas piespēles pievienoja Deveins Rasels. Viesu komandā Džekvans Lūiss izcēlās ar 21 punktu un 11 rezultatīvām piespēlēm. Oldenburgas komanda Vācijas čempionātā izcīnījusi septiņas uzvaras desmit aizvadītajos mačos un turnīra tabulā ieņem piekto vietu. Sezonas ievadā Lomažs pārstāvēja Spānijas klubu Saragosas “Casademont”, bet pirms izlašu pārtraukuma abu pušu ceļi šķīrās.

Spānija

Mārcis Šteinbergs sestdien Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē Madridē izcēlās ar astoņiem gūtiem punktiem, viņa pārstāvētajai Manrezas “Baxi” piedzīvojot neveiksmi, kamēr citā mačā pie panākuma tika Vitorijas “Baskonia”, kuras rindās spēlē Artūrs Kurucs.

“Baxi” izbraukumā ar 89:103 (16:23, 19:23, 26:34, 28:23) atzina Madrides “Real” pārākumu. Šteinbergs laukumā bija 12 minūtes un 46  sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim tālmetieniem un abus soda metienus, bet netrāpīja vienīgo divpunktu metienu.  Viņš statistikā atzīmējās arī ar vienu atlēkušo bumbu, vienu rezultatīvu piespēli, trim kļūdām, vienu bloķētu metienu, kā arī spēli beidza priekšlaikus piecu personisko piezīmju dēļ. Viņš arī izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu pretiniekam, kā arī sakrāja +/- rādītāju -15 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu divi.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 27 gūtajiem punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Huans Pavlo Aulets. Uzvarētāju labā 20 punktus guva Fabjēns Kozērs, bet 19 punktus sakrāja Džanans Musa.

Savukārt “Baskonia” viesos ar rezultātu 96:68 (20:9, 25:15, 25:22, 18:22) pārliecinoši uzvarēja “Gran Canaria”. Kurucs spēlēja 12 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā, grozā metot divus tālmetienus, guva sešus punktus un vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja divas piezīmes, sakrāja +/- rādītāju +12 un efektivitātes koeficientu trīs. “Baskonia” rezultatīvākais spēlētājs bija Markuss Hovards, kurš guva 34 punktus, kamēr mājinieku rindās ar 11 punktiem izcēlās Vitors Benite.

Vitorijas komanda ar astoņiem panākumiem 11 mačos turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, kamēr Manrezas vienība ar divām uzvarām 11 spēlēs ierindojas 18.pozīcijā 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides “Real”, kas sērijā ar 3-1 pieveica “Barcelona

Itālija

Artūrs Strautiņš Itālijas A sērijas mačā guva trīs punktus, taču Redžo Emīlijas “UnaHotels” izbraukumā piedzīvoja zaudējumu cīņā ar Eirolīgas vienību Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”. Redžo Emīlijas vienība viesos ar 63:81 (11:15, 22:28, 17:25, 13:13) piekāpās “AX Armani Exchange Olimpia”.

Strautiņš laukumā bija 14 minūtes, realizējot vienu no pieciem tālmetieniem, bet netrāpot vienīgo divpunktu metienu. Viņš arī izcīnīja četras bumbas zem groziem, vienreiz pārkāpa noteikumus, kā arī sakrāja komandā labāko +/- rādītāju +11 un efektivitātes koeficientu viens. Viesu komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Mikele Vitali, kamēr mājinieku panākumu ar 13 punktiem sekmēja Timotē Luvavu-Kabaro.

Andreja Gražuļa pārstāvētā Trento “Dolomiti Energia” ar sešām uzvarām desmit spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu, Skafati “Givova”, kuras rindās spēlē Artjoms Butjankovs, ar trim panākumiem un sešiem zaudējumiem ierindojas 12.pozīcijā, kamēr Redžo Emīlijas “UnaHotels” ar Artūru Strautiņu sastāvā ar bilanci 2-8 atrodas 16.vietā 16 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “AX Emporio Armani Olimpia”.