Lomažs rezultatīvākais “Gottingen” uzvarā, Freimanim seši precīzi metieni komandas panākumā

30/03/2021 22:25
Rihards Lomažs

Vācija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs otrdien ar 18 punktiem palīdzēja “Gottingen” komandai uzvarēt Vācijas bundeslīgas čempionātā. “Gottingen” mājās 68:55 (20:10, 14:17, 19:15, 15:13) uzvarēja Čemnicas “Niners”.

Lomažs laukumā pavadīja 31 minūti un deviņas sekundes, kuru laikā guva 18 punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un četrreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja piecus no astoņiem trīspunktu metieniem un realizēja trīs no četriem “sodiņiem”, bet visi četri divpunktu metieni bija neprecīzi.

Latvijas izlases spēlētājs bija rezultatīvākais Vācijas klubā. Tāpat viņš pieļāva vienu kļūdu, pretiniekus izprovocēja uz diviem noteikumu pārkāpumiem un spēli noslēdza ar 16 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija otrais labākais rādītājs komandā. Uzvarētāju labā 14 punktus un deviņas atlēkušās bumbas iekrāja Tajs Odiase. Otrā laukuma pusē 15 punkti Markusam Torntonam.

Getingenas komanda ar desmit uzvarām 25 spēlēs bundeslīgā ieņem desmito vietu 18 klubu konkurencē.

Lomažs “Gottingen” rindas papildināja pēc līgumsaistību pārtraukšanas ar Eirolīgā spēlējošo Francijas klubu Vilērbānas ASVEL.

Polija

Latvijas basketbolists Rolands Freimanis otrdien guva 15 punktus Polijas čempionāta pirmajā ceturtdaļfināla spēlē, palīdzot Zelonas Guras “Stelmet Enea” izcīnīt uzvaru. Zelonas Guras komanda mājās ar 90:70 (20:21, 20:19, 24:17, 26:13) uzvarēja Stargardas “PGE Spojnia”. Pusfinālu sasniegs tā komanda, kas pirmā izcīnīs trīs uzvaras.

Freimanis laukumā pavadīja 26 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā guva 15 punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas un divreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja trīs no sešiem divpunktu un trīs no sešiem trīspunktu metieniem. Tāpat viņš pieļāva divas kļūdas, nopelnīja divas personīgās piezīmes un spēli noslēdza ar labāko +/- rādītāju komandā 22.

Tikmēr Jānis Bērziņš nospēlēja 18 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā izcēlās ar četriem punktiem un sešām atlēkušajām bumbām. Basketbolists iemeta vienīgo divpunktu metienu, abus “sodiņus”, bet vienīgais tālmetiens bija neprecīzs. Viņam arī viena pārtverta bumba, viena kļūda, divas personīgās piezīmes un +/- rādītājs 8.

Uzvarētāju labā 15 punktus guva arī Deivids Bremblijs, bet Stargardas vienībā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Filips Matčaks. Nākamā spēle starp abām komandām paredzēta 1.aprīlī. Polijas čempionāta ceturtdaļfinālā spēkosies arī Mārtiņa Laksas pārstāvētā Ļubļinas “Start”. Pagājušajā sezonā Covid-19 dēļ izslēgšanas spēles netika aizvadītas, par uzvarētāju pasludinot Zelonas Guras komandu.