Pasečņiks Spānijā atgriežas ar sešiem punktiem, Lomažam rezultatīvs sniegums komandas zaudējumā

14/11/2021 23:05
Anžejs Pasečņiks

Spānija

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks svētdien atgriezās Spānijas augstākajā līgā (ACB), viņa un Daira Bertāna pārstāvētajai Seviljas “Coosur Real Betis” komandai ciešot zaudējumu. Seviljas vienība mājās ar rezultātu 72:81 (12:25, 14:15, 23:24, 23:17) atzina Tenerifes “Lenovo” pārākumu.

Pasečņiks, kurš pirms došanās uz Nacionālo basketbola asociāciju (NBA) Spānijā pārstāvēja Grankanārijas klubu, savā atgriešanās spēlē ACB guva sešus punktus, 13 minūtēs un septiņās sekundēs realizējot trīs no četriem divpunktu metieniem. Tāpat viņa kontā viens nerealizēts tālmetiens, četras atlēkušās bumbas, trīs kļūdas, trīs piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi, negatīvs +/- rādītājs (-5) un pieci efektivitātes koeficienta punkti.

Bertāns 26 minūtēs un 24 sekundēs guva četrus punktus – viņš grozā raidīja vienu no četriem tālmetieniem un savu vienīgo soda metienu, bet netrāpīja vienu divpunktu metienu. Rūjienietis arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes, tika pie negatīva +/- rādītāja (-10) un četriem efektivitātes koeficienta punktiem. Mājiniekiem 16 punktus guva Vito Brauns, bet pretiniekiem ar 22 punktiem atzīmējās Bruno Fitipaldo

Pirmo zaudējumu ACB sezonā piedzīvoja Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona”, kas mājās ar 79:87 cieta neveiksmi pret “Valencia” vienību. Šmits deviņās minūtēs un 18 sekundēs izpildīja vienu neprecīzu divpunktu metienu, pārtvēra vienu bumbu, trīsreiz pārkāpa noteikumus un tika pie negatīva +/- rādītāja (-3).

Tikmēr Rodijs Mačoha pret karalisko klubu Madrides “Real” 26 sekundēs paguva vienreiz pārkāpt noteikumus, viņa pārstāvētajai Fuenlavradas “Urbas” mājās zaudējot ar 85:88. Savukārt Mārcis Šteinbergs palika uz rezervistu soliņa, bet Jāņa Bērziņa nebija pieteikumā spēlē, kurā latviešu pārstāvētā Manrezas “Baxi” savā laukumā ar rezultātu 86:75 pieveica Luga “Breogan”.

Sestdien Artūrs Kurucs nepilnās piecās minūtēs pamanījās iekrāt labāko +/- rādītāju komandā (+7), kamēr Vitorijas “Baskonia” viesos ar 77:83 zaudēja Grankanārijas “Herbalife”. Artūrs Žagars palika rezervē, bet Badalonas “Joventut” mājās ar 84:78 guva virsroku pār Saragosas “Casademont”. Tāpat uz rezervistu soliņa palika Rinalds Mālmanis, kamēr viņa pārstāvētā Mursijas UCAM viesos ar 89:90 zaudēja Andoras “MoraBanc”.

Barselonas klubs ar deviņām uzvarām desmit spēlēs ieņem otro vietu turnīra tabulā, bet Mursijas, Badalonas un Manrezas basketbolisti ar sešiem panākumiem ir attiecīgi piektie, sestie un astotie. Vitorijas komanda ar četrām uzvarām ir 11., bet Fuenlavradas un Seviljas klubi ar diviem panākumiem ir pēdējās divās vietās 18 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.

Turcija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs guva 21 punktu Turcijas augstākās līgas mačā, Denizli “Yukatel Merkezefend” vienībai ciešot zaudējumu. Denizli basketbolisti izbraukumā ar rezultātu 77:85 (21:18, 23:24, 13:21, 20:22) piekāpās ULEB Eirolīgas komandai un Turcijas līgas līderei Stambulas “Fenerbahce”.

Lomažs svētdien laukumā pavadīja 36 minūtes un 14 sekundes, grozā raidot trīs no četriem divpunktu metieniem, četrus no septiņiem tālmetieniem un visus trīs soda metienus. Tāpat viņš atdeva sešas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva divas kļūdas, divreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja 22 efektivitātes koeficienta punktus.

Latviešu basketbolists bija mača rezultatīvākais spēlētājs un dalīja produktīvākā spēlētāja godu ar Devinu Rideilu Bukeru, kurš pretinieku rindās atzīmējās ar deviņiem punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Denizli komanda astoņās spēlēs ir izcīnījusi divas uzvaras un ieņem 14.vietu turnīra tabulā, apsteidzot divas vienības.

Lomažs uz Turcijas čempionātu pārcēlās pēc iepriekšējā sezonā veiksmīgi aizvadītiem mēnešiem Vācijas bundeslīgā.

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien guva deviņus punktus Itālijas A sērijas mačā, kurā viņa pārstāvētā Triestes “Allianz” cieta zaudējumu. Triestes basketbolisti mājās ar rezultātu 70:86 (15:22, 21:22, 23:16, 11:27) atzina Varēzes “Openjobmetis” pārākumu.

Gražulis laukumā pavadītajās 28 minūtēs realizēja četrus no pieciem divpunktu metieniem un savu vienīgo “sodiņu”, bet netrāpīja grozā vienu tālmetienu. Viņa kontā bija arī septiņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs bloķēti metieni, viena kļūda, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 19 efektivitātes koeficienta punkti. Gražulis bija otrs produktīvākais spēlētājs komandā, taču iekrāja sliktāko +/- rādītāju (-17).

Tāpat zaudējumu cieta Artūra Strautiņa pārstāvētā Redžo Emīlijas “UnaHotels”, kas viesos ar 74:84 (24:17, 21:32, 18:18, 11:17) piekāpās ULEB Eirolīgas līdervienībai Milānas “A|X Armani Exchange”. Strautiņš 13 minūšu laikā aizmeta garām grozam četrus divpunktu metienus un vienu “trejaci”. Viņam arī bija viena pārtverta bumba, divas piezīmes un negatīvs +/- rādītājs (-11).

Triestes vienība ar piecām uzvarām astoņās spēlēs ir piektā, Redžo Emīlijas komandai trīs panākumi dod 13.pozīciju, bet pēdējā 16 klubu konkurencē ir Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītā Pezāro “Carpegna Prosciutto”. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Boloņas “Virtus”.