Lomažs un ASVEL izcīna trešo uzvaru Eirolīgā

29/10/2019 23:51

Latvijas izlases basketbolista Riharda Lomaža pārstāvētā vienība Vilērbānas ASVEL šovakar ULEB Eirolīgas mačā sīvā spēles galotnē ar 66:63 uzveica Spānijas vienību Vitorijas “Baskonia”.

Lomažs laukumā pabija septiņas minūtes un 47 sekundes, kuru laikā spēja izcelties ar diviem gūtiem punktiem. Latviešu aizsargs realizēja vienu no trīs izpildītajiem divpunktu metieniem. Tāpat Lomažs nopelnīja divas personiskās piezīmes, kā arī vienu reizi tika nobloķēts.

Rezultatīvākais ASVEL rindās bija Tonje Žekeri, kurš atzīmējās ar 16 gūtiem punktiem, kamēr Vitorijas komandas rindās ar 17 gūtiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās gruzīns Tornike Šengelija.

Šī bija ASVEL trešā uzvara Eirolīgas sezonā. Kā zināms, Francijas basketbola leģendai Tonijam Pārkeram piederošais ASVEL tikai pirms šīs sezonas ieguva licenzi spēlēšanai šajā turnīrā

Zīmīgi, ka iepriekšējā Eirolīgas spēlē pret Kauņas “Žalgiri”, Lomažs pirmo reizi devās ASVEL vienības sākuma sastāvā, laukumā pavadot vairāk kā 16 minūtes.

Savukārt talantīgais latviešu basketbolists Artūrs Žagars otrdien guva trīs punktus ULEB Eirokausa piektās kārtas spēlē, kamēr viņa pārstāvētā Spānijas komanda Badalonas “Joventut” svinēja uzvaru.

“Joventut” C apakšgrupas mačā mājās ar 101:81 (28:19, 33:22, 20:21, 20:19) pārspēja Slovēnijas klubu Ļubļanas “Cedevita Olimpija”.

Žagars laukumā pavadīja septiņas minūtes un 24 sekundes, kuru laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat viņš veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie negatīva efektivitātes koeficienta rādītāja -1.

Uzvarētājiem ar 17 punktiem izcēlās Klemens Prepeličs, kurš karjeras laikā spēlējis Ļubļanas komandas rindās.

Badalonas komanda piecās spēlēs tikusi pie trim uzvarām, kas C apakšgrupā dod ceturto vietu.

ULEB Eirokausā 24 komandas ir sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniegs katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām.