Londonas “Arsenal” Čempionu līgas grupu turnīru sāk ar zaudējumu Zagrebā

17/09/2015 11:04

Leverkūzene (Vācija), 17.sept., LETA. Iepriekšējās sezonas trešā labākā komanda Anglijas premjerlīgā Londonas “Arsenal” trešdien UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīru iesāka ar zaudējumu.

F apakšgrupas cīņā “Arsenal” izbraukumā ar 1:2 (0:1) piekāpās Horvātijas klubam Zagrebas “Dinamo”. Zīmīgi, ka Londonas klubs jau no 40.minūtes spēlēja mazākumā, jo otro dzelteno kartīti saņēma un noraidījumu nopelnīja francūzis Olivjē Žirū.

“Arsenal” iedzinējos ar 0:1 nokļuva jau 24.minūtē, kad bumbu savos vārtos raidīja pussargs Alekss Oksleids-Čemberlens. Pēc pusstundas rezultāts bija jau 0:2, jo vēl vienu precīzu sitienu uz Londonas komandas vārtiem izdarīja čīlietis Antenors Fernandess. 11 minūtes līdz pamatlaika beigām “Arsenal” vienus vārtus atguva, precīzam esot Teo Valkotam, tomēr neizšķirtu panākt neizdevās.

Kā zināms, “Arsenal” 2005./2006.gada sezonā kļuva par Čempionu līgas vicečempioniem.

Tikmēr otrā F grupas cīņā spēcīgā Vācijas čempione Minhenes “Bayern” izbraukumā ar 3:0 (0:0) pieveica Grieķijas komandu Pireju “Olympiakos”. Divus vārtus šajā mačā guva uzbrucējs Tomass Millers.

Tāpat pārliecinošu uzvaru trešdien guva G grupā spēlējošā Anglijas čempionvienība Londonas “Chelsea”, kas ar 4:0 (2:0) uzveica Izraēlas labāko komandu Telavivas “Maccabi”. Savukārt Ukrainā Kijevas “Dinamo” un Portugāles vienības “Porto” mačs noslēdzās neizšķirti 2:2 (1:1).

Visbeidzot, H grupā Krievijas čempioni Sanktpēterburgas “Zeņit” izbraukumā ar 3:2 (2:0) pārspēja Spānijas vienību “Valencia”. Divus vārtus pirmajā puslaikā viesiem guva brazīlietis Halks. Otrajā spēles daļā mājinieki panāca neizšķirtu, bet uzvaras vārtus 76.minūtē guva Beļģijas izlases pussargs Aksels Vitsels.

Tikmēr viena no sacensību debitantēm “Gent” no Beļģijas savās mājās cīnījās pret Francijas komandu Lionas “Olympique”. Mačs starp šīm komandām noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:0).

Kā zināms, trešdien Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā Baltkrievijas čempionvienība Barisavas BATE apakšgrupu turnīra pirmajā mačā ar 1:4 piekāpās Vācijas komandai Leverkūzenes “Bayer”. Dubra šo maču iesāka sākumsastāvā un nospēlēja visas 90 minūtes.

Tikmēr citā E grupas spēlē Itālijā “AS Roma”, pateicoties pussarga Alesandro Florenci gūtajiem vārtiem no laukuma centra, izcīnīja neizšķirtu 1:1 pret Spānijas grandu “Barcelona”.

Savukārt otrdien arī tieši Vācijā pirmo šīs sezonas Čempionu līgas spēli aizvadīja Latvijas pussarga Aleksandra Cauņas pārstāvētā Maskavas CSKA vienība, kas ar 0:1 piekāpās šīs valsts vicečempionei “VfL Wolfsburg”. Tomēr Cauņa laukumā neizgāja.

Grupu turnīrā, kas risināsies līdz 9.decembrim, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Čempionu līgas fināls nākamā gada 28.maijā norisināsies “San Siro” stadionā Milānā.