Londonas “Chelsea” atliek plānus par jauna stadiona celtniecību

01/06/2018 13:53
Nokopēts

Anglijas futbola Premjerlīgas klubs Londonas “Chelsea” paziņojis, ka “nepiemērota investīciju klimata” dēļ atliek plānus par jauna stadiona ar 60 000 vietām būvi.

Savā paziņojumā klubs norādījis, ka projekta izstrāde tiek apturēta. “Nenotiks nekādi darbi pie dizaina un plānošanas,” teikts paziņojumā.

Tāpat nav noteikts termiņš, ja klubs vēlēsies pārskatīt savu lēmumu. Jauno stadionu bija plānots celt pašreizējā “Stamford Bridge” vietā Londonas rietumos un uz to pārcelties 2021.gadā.

Konkursā “Stamford Bridge” pārbūvēšanai uzvarēja Šveices firma “Herzog and de Meuron”, kas jau cēla “Allianz Arena” Minhenē un “Putna ligzdu” Pekinā. Atļauju projekta realizācijai jau bija devusi vietējā vara, bet ar māju īpašniekiem panākta vienošanās par kompensāciju.

Tomēr ievērojamu kavēšanos izraisīja konflikts ar kādu ģimeni, kuras īpašums atrodas blakus stadionam, kas palielināja izmaksas līdz apmēram 114 miljardiem eiro.

Šis paziņojums nāk laikā, kad kluba īpašniekam no Krievijas Romānam Abramovičam joprojām nav pagarināta Lielbritānijas vīza.

Neskaidrības ir arī par pagaidu stadionu, kurā komanda spēlētu, kamēr notiek celtniecība, taču netika izslēgta īslaicīga pārcelšanās uz slaveno Vemblija stadionu.

Piedāvājums no amerikāņu magnāta Šahida Hana nopirkt 90 000 vietu stadionu no Anglijas Futbola asociācijas (FA) liek apšaubīt šo iespēju.

Izslēgta arī iespēja izmantot regbija stadionu Tviknemā, kurā ir 80 000 vietu. “Stamford Bridge” pašreizējā ietilpība (41 631 vieta) tālu atpaliek no šobrīd lielākā Londonas stadiona, “Arsenal” piederošā “Emirates Stadium” (59 867) ietilpības. Ar apmēram tādu pašu ietilpību sākta citas Londonas komandas Totenhemas “Hotspur” stadiona būve.

Savukārt Vesthemas “United” iziet pārbaudi tiesībām izmantot “London Stadium”, kurā ir 66 000 vietu, taču atļauja dota aizpildīt tikai 57 000 vietas.

Aizvadītajā sezonā “Chelsea” Premjerlīgā ieņēma piekto vietu un izcīnīja FA kausu.

Pagaidām neviens nav komentējis

Pieslēgties

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām