Ļoti iespējams, ka arī NBA sezonu atsāks ar neierastu izslēgšanas spēļu formātu

Toronto Raptors, sportazinas.com
Pagājušās sezonas NBA čempione Toronto "Raptors" | Foto: NBA

Nacionālā basketbola asociācija () sezonu varētu atsākt ar izslēgšanas spēlēm, kurā piedalīsies 16 līgas labākas vienības, ziņo ESPN apskatnieks Braiens Vaindhorsts.

Jau ziņots, ka NBA šobrīd vēl domā un lemj par to, kādā formātā turpināt sezonu. Scenāriji ir dažādi un viens no tiem ir neturpināt regulāro sezonu, bet sacensības uzreiz atsākt “play-off” izcīņā, ņemot vērā pašreizējo situāciju turnīra tabulā.

Vaindhorsts norāda, ka tiks atcelti atlikušās regulārās sezonas mači un sāksies izslēgšanas spēles, tās izspēlējot bez sadalījuma konferencēs.

“Domāju, ka ir liela iespēja, ka notiks 16 komandu izslēgšanas spēles,” saka Vaindhorsts. “Ja tas tā būs, tad tas paver iespēju kaut kam, ko līgas komisārs Ādams Silvers jau sen ir vēlējies, proti, “play-off” aizvadīt starp 16 līgas labākajām komandām, neņemot vērā konferenci.”

Saskaņā ar šo formātu, piemēram, Toronto “Raptors” uzsāktu titula aizstāvēšanu ar sēriju pret Memfisas “Grizzlies”. Ņemot vērā kopējo pozīciju līgā pirms pātraukuma pirmās kārtas sērijas izskatītos šādi:

(1.) Milvoki “Bucks” pret (16.) Orlando “Magic”
(2.) Losandželosas “Lakers” pret (15.) Bruklinas “Nets”
(3.) Toronto “Raptors” pret (14.) Memfisas “Grizzlies”
(4.) Losandželosas “Clippers” pret (13.) Dalasas “Mavericks”
(5.) Bostonas “Celtics” pret (12.) Filadelfijas “76ers”
(6.) Denveras “Nuggets” pret (11.) Indiānas “Pacers”
(7.) Jūtas “Jazz” pret (10.) Hjūstonas “Rockets”
(8.) Maiami “Heat” pret (9.) Oklahomsitijas “Thunder”

Vaindhorsts gan uzskata, ka šī ideja būtu grūti izpildāma, atsaucoties uz Austrumu konferences īpašnieku nevēlēšanos pieņemt izmaiņas. “Ja jūs būtu “Bucks”, kāpēc, lai jūs par to šogad balsotu? Lai iegūtu titulu, jums, iespējams, šādā gadījumā būs jāpārspēj gan “Lakers”, gan “Clippers”. Ja jūs esat “Celtics”, jūs tagad esat piektā spēcīgākā vienība. Ja jūs esat “76ers”, jūs tagad esat tikai 12.pozīcijā.”

“Domāju, ka klupšanas akmens ir tas, ka būs nepieciešams pārliecināt Austrumu konferences klubu vadītājus. Taču, ja šādu formātu ir domāts ieviest arī nākotnē, tad šis ir unikāls brīdis, lai to izmēģinātu,” pārliecināts ir apskatnieks.

Iepriekš tika vēstīts, ka NBA uzsākusi sarunas ar “Disney” par sezonas atsākšanu Orlando esošajā Disnejlendā jūlija beigās. Plānots, ka tur esošajā “Wide World of Sports” kompleksā notiks pilnīgi visas atlikušās sezonas spēles.

Tāpat ESPN noskaidrojis, ka NBA gatavo loģisku plānu, kurā viena no idejām ir pirms sezonas atsākšanas visiem spēlētājiem aizvadīt vienu vai divu nedēļu ilgus individuālus treniņus savu komandu treniņu hallēs, kā arī pēc tam divu vai trīs nedēļu kopējo komandas treniņnometni.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par