LOV sastāvā ziemas sporta veidos apstiprinātas 82 sportistu kvotas

22/04/2022 18:27
Ķibermaņa bobsleja četrinieks

Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā ziemas sporta veidos būs 82 sportistu kvotas, piektdien ziņo LOV.

LOV ziņo, ka piektdien LOV dalībnieku sapulce pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un ziemas sporta veidu federāciju sarunām apstiprināja piešķirtās 82 sportistu kvotas laika periodam līdz 2025./2026.gada sezonas beigām. LOV “Zelta” sastāvā plānots atbalstīt 22 sportistus, “Sudraba” sastāvā – 23, bet “Bronzas” sastāvā – 37 sportistus.

“Zelta” sastāvā astoņi sportisti pārstāvēs kamaniņu sportu, seši – bobsleju, pa diviem – skeletonu, distanču slēpošanu un šorttreku, pa vienam – biatlonu un daiļslidošanu. “Sudraba” sastāvā desmit kvotas iedalītas kamaniņu sportam, septiņas – bobslejam, pa divām – biatlonam un kalnu slēpošanai, pa vienai – skeletonam un šorttrekam.

Arī “Bronzas” sastāvā lielākā pārstāvniecība būs kamaniņu sportistiem (astoņas kvotas). Septiņas kvotas tiks bobslejam, piecas – biatlonam, četras – distanču slēpošanai, pa trim – skeletonam, daiļslidošanai un šorttrekam, divas – kalnu slēpošanai un pa vienai – snovbordam un ziemeļu divcīņai. Tuvākajā laikā ziemas sporta veidu federācijām jāiesniedz LOK sporta veida atlases kritēriji, lai pēc to saskaņošanas LOK un LOV valdēs varētu izveidot atbalstāmo sportistu sarakstus atbilstoši piešķirtajām kvotām.

LOV atlēti tiek nodrošināti ar medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem, kuri tiek sniegti arī sacensībās un treniņnometnēs. Savukārt finansējumu sacensību un treniņu darbam ziemas sporta veidu pārstāvji saņem savās federācijās tieši no LOK.

LOV

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas U18 hokeja izlase
06/12/2022 11:27

U18 hokeja izlase piedalīsies prestižā turnīrā Kanādā

Latvijas U18 hokeja izlase piedalīsies 2022. gada Pasaules junioru A izaicinājuma turnīrā, kurš no 11. līdz 18. decembrim norisināsies Ontario provinces pilsētā Kornvalā, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF). Bez Latvijas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām