LSFP prezidents: Jāpanāk, ka ar mums sarunājas kā ar vienotu nozari

28/03/2024 13:49
Nokopēts
Einārs Fogelis

Latvijas Sporta federāciju padomei (LSFP) un Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) kopīgā ceļā jāpanāk tas, ka sporta nozares kļūst vienotāka, LSFP kopsapulcē teica organizācijas prezidents Einars Fogelis.

Jau ziņots, ka trešdien LOK Ģenerālās asamblejas laikā tika nobalsots pret LOK un LSFP apvienošanu, līdz ar to LSFP kopsapulcē šis jautājums nemaz netika izskatīts.

LSFP prezidents Fogelis, uzrunājot kopsapulces dalībniekus, atgādināja, ka vienotas un spēcīgas sporta organizācijas izveide bija pašu biedru jeb sporta federāciju  rosināta, un uzsvēra vajadzību pēc vienotas un spēcīgas sporta nozares pārstāvja, kas būtu uzticams sadarbības partneris valdībai, pašvaldībām, sponsoriem un citiem iesaistītajiem.

“Mums ir jāpanāk, ka ar mums sarunājas kā ar veselu, vienotu nozari,” LSFP citē Fogeļa teikto, kurš arī aicināja sporta federāciju pārstāvjus uz atklātu diskusiju par nozares nākotni un tālāko stratēģiju.

Fogelis savā runā arī uzsvēra, ka sporta nozares un LSFP prioritāte ir sabiedrības veselība, tāpēc būtiski ir domāt gan par ikviena sabiedrības locekļa motivēšanu fiziski aktīvam dzīvesveidam, gan arī par sporta treneru darba motivēšanu.

Savukārt kopsapulces debatēs izskanēja viedokļi par trūkumiem, lai iecerētā organizāciju apvienošanās varētu notikt. Kā galvenie trūkumi tika minēti nelīdzvērtīgi nosacījumi olimpisko un neolimpisko sporta federāciju starpā, sasteigtība, atklātības trūkums un nepietiekama uzklausīšana, īsā laikā notikušajām izmaiņām sporta nozares finansēšanas kārtībā.

Kopsapulces noslēgumā 58 no klātesošajiem biedriem balsoja par to, lai mērķis par vienas galvenās sporta organizācijas izveidi tiktu saglabāts, uzticot LSFP valdei uzklausīt sporta federācijas, lai apkopotu viedokļus un nonāktu pie visām pusēm pieņemama risinājuma.

LOK nobalso pret izmaiņām statūtos un reorganizāciju

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām