LU pieveic “Parnu Sadam” un svin pirmo uzvaru šosezon

14/10/2018 20:16
Linards Jaunzems, Sportazinas.com

Pirmo uzvaru jaunajā apvienotajā OlyBet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā svētdien izcīnīja “Latvijas Universitātes” (LU) basketbolisti, kas savā laukumā pārspēja “Parnu Sadam” vienību.

LU savā laukumā pārspēja Pērnavas komandu ar 75:70 (18:11; 22:22; 16:18; 19:19).

“Studentiem” padevās lielisks spēles sākums, kad piektajā minūtē viņi izvirzījās vadībā jau ar desmit punktu pārsvaru, pretiniekiem atļaujot iemest tikai vienu punktu (11:1). Lai arī neilgi pēc tam viesi rezultāta starpību atspēlēja, LU pretiniekus neļāva pietuvoties tuvāk kā viena metiena attālumā.

Otrajā ceturtdaļā “studenti” atkal spēja gūt nelielu izrāvienu, kad pēc Adriana Šnipkes soda metiena spēles 16. minūtē pārsvars sasniedza pat 15 punktus (36:21). Tomēr arī šis pārsvars ilgi neturējās, jo līdz puslaika pārtraukumam Pērnavas vienība starpību samazināja līdz mīnus septiņi (40:33).

Viesu ofensīva turpinājās arī trešajā ceturksnī, kad viņiem izdevās pietuvoties līdz divu punktu starpībai (45:47). Tomēr tad apgriezienus atkal uzņēma mājinieki, kas līdz ceturtdaļas beigām palielināja starpību līdz septiņiem punktiem (58:51).

Ceturtā ceturtdaļa bija līdzīga visām pārējām. To veiksmīgāk iesāka LU basketbolisti, taču 69 sekundes līdz ceturtdaļas beigām komandas šķīra tikai divi punkti (67:69). Tomēr mājinieki mača beigas nospēlēja veiksmīgāk un svinēja pirmo uzvaru šajā sezonā.

Uzvarētāju rindās ar 22 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām izcēlās komandas kapteinis Linards Jaunzems. 18 punktus, četras atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles pievienoja Renārs Birkāns.

Tikmēr viesiem  22 punktus un trīs rezultatīvas piespēles guva Henrijs Veids Četmens, bet 16 punkti un septiņas bumbas zem groziem Arkādija Mkrtičjana kontā.

Jāatgādina, ka pirmo pieredzi OlyBet Latvijas – Igaunijas līgā “Latvijas Universitāte” guva Tallinā cīņā ar līdervienību “Kalev/Cramo” (69:94), kur nenācās viegli izturēt mājinieku spiedienu soda laukumā.

Tikmēr Pērnavas komanda pēc zaudējumiem Ogrē un Ventspilī guva divas uzvaras pār “Valmiera Glass VIA” un Liepāju.