LU spēles galotnē izlaiž pārsvaru un zaudē “Ventspilij”

06/02/2021 20:06
Artūrs Ausējs un BK Ventspils

“Latvijas Universitātes” (LU) komanda sestdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) lielāko daļu spēles atradās vadībā pret “Ventspils” vienību, taču galotnē nespēja noturēt pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu. LU mājās ar 69:65 (24:17, 14:12, 18:17, 9:23) piekāpās “Ventspilij”.

Uzvarētāju labā ar 19 punktiem izcēlās Kristaps Mediss, 16 punkti un desmit atlēkušās bumbas Kristoferam Kofijam, bet vēl 12 punktus pievienoja Artūrs Ausējs. LU rindās 11 punkti un piecas bumbas zem groziem Anrijam Miškam, kamēr vēl deviņus punktus un piecas atlēkušās bumbas iekrāja arī Alberts Putāns. Pēc vienas spēlētas minūtes ar 4:0 vadībā bija ventspilnieki, taču Evarda Mežula tālmetiens LU pietuvināja līdz -1. Putāna precīzais tālmetiens ceturtdaļas vidū ļāva LU iegūt četru punktu vadību (14:10), bet Eduarda Avotiņa abi precīzie “sodiņi” panāca jau +6 (18:12). Norberts Strautiņš brīdi vēlāk pārsvaru palielināja vēl par trim punktiem, Kristaps Mediss otrā laukuma pusē realizēja divpunktu metienu, bet pirmās desmit minūtes noslēdzās ar rezultātu 24:17.

Otrās ceturtdaļas vidū Putāns ar tālmetienu panāca lielāko LU pārsvaru – 35:20, taču pirmā puslaika atlikušajā laikā kurzemnieki nedaudz uzlaboja savu sniegumu. Aptuveni divas ar pusi minūtes līdz puslaika beigām Mediss panāca -10 (26:36), bet Kristofers Kofijs pēdējā minūtē deficītu samazināja vēl par trim punktiem. Anrijs Miška divus punktus atguva, bet LU puslaiku izdevās noslēgt vadībā ar rezultātu 38:29. Trešās ceturtdaļas sākums aizritēja sīvā cīņā, ventspilniekiem spējot noturēt pretiniekus 7-9 punktu attālumā. Putāna precīzais divpunktu metiens ceturtdaļas vidū LU atgrieza divciparu pārsvaru (45:34), taču kurzemnieki atkal spēja pietuvoties līdz deviņu deficītam. Ceturtdaļas izskaņā viesi nespēja raidīt bumbu grozā un bieži pārkāpa noteikumus, kas LU ļāva vairākkārt stāties uz soda metienu līnijas, atkal iegūstot drošāku vadību – 56:46.

Pēdējās desmit minūtes apņēmīgāk iesāka viesi, un pēc nepilnām četrām spēlētām minūtēm rezultāta tablo vēstīja 58:54 par labu LU. Avotiņš un Everts Ramza brīdi vēlāk katrs guva pa diviem punktiem un atgrieza astoņu punktu pārsvaru (62:54). Kofijam nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām ar precīzu metienu izdevās panākt 59:63, Mediss brīdi vēlāk iemeta divus “sodiņus”, bet Kofija vēl viens divpunktu metiens jau panāca neizšķirtu (62:62). Aptuveni 40 sekundes līdz finālsvilpei Edgars Lasenbergs ar tālmetienu vadībā jau izvirzīja “Ventspili” – 68:65, bet atlikušajās sekundēs LU nespēja atgūt zaudēto un no rokām izlaida otro uzvaru šajā sezonā.

Pirms sestdienas dueļa šosezon abas komandas bija tikušās jau trīsreiz, visās spēlēs uzvarot ventspilniekiem – 91:85, 78:69 un 93:58. “Latvijas Universitātei” iepriekšējā mačā laukumā atgriezās komandas līderis Kārlis Žunda, palīdzot izcīnīt pirmo uzvaru sezonā, ar 65:62 izbraukumā pieveicot Valmieras vienību. Viņa kontā vidēji mačā 12 punkti, 6,5 atlēkušās bumbas un 4,3 rezultatīvas piespēles. Ventspilnieki pēc mēnesi ilgas pauzes, kuras laikā komandu skāra neliels Covid-19 uzliesmojums, atgriezās laukumā ar smagu zaudējumu “Ogrei” (65:93) un piekāpšanos līdervienībai “VEF Rīga” (87:99). “Ventspils” komandā labākā statistika joprojām Mārim Gulbim, kurš pēdējās spēles nav aizvadījis, – vidēji spēlē 21,3 punkti un 5,8 atlēkušās bumbas. No tiem, kas piedalījušies pēdējos mačos, 17 punkti Kemerona Rendlsa kontā un 15,3 punkti un 4,6 rezultatīvas piespēles Artūram Ausējam.

Starp Latvijas komandām līdere ar 14 uzvarām 16 mačos ir “VEF Rīga”, “Ventspils” 15 mačos iekrājusi 11 panākumus, 11 uzvaras 16 dueļos ir “Ogrei”. “Liepāja” seko ar astoņām uzvarām 15 spēlēs, Valmieras komandai ir divi panākumi 15 mačos, kamēr LU 17 spēlēs izcīnījusi vienu uzvaru. Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi. Patlaban apstiprināts Latvijas komandu spēļu kalendārs vēl diviem apļiem, kas provizoriski tiks izspēlēti līdz februāra vidum. Par sezonas turpinājumu tiks lemts vēlāk. Provizoriskā čempionāta izspēles sistēma paredz iespēju pavasarī organizēt kopīgu izslēgšanas turnīru, savā starpā spēlējot dažādu valstu komandām.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām bija plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiktu izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināla sērijas un “Final Four” turnīrs. LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”. Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Tallinas Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.