LU un “VEF Rīga” izcīna trešās uzvaras pēc kārtas Latvijas – Igaunijas līgā

13/10/2021 21:32

Trešdien “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) “Latvijas Universitāte” (LU) un “VEF Rīga” izcīnīja trešās uzvaras pēc kārtas. LU izbraukumā guva trešo panākumu sezonas ievadā, ar rezultātu 77:72 (25:15, 18:18, 21:14, 13:25) pārspējot “Liepāju”.

Studenti trešās trešdaļas beigās bija iekrājuši pat 17 punktu pārsvaru, taču pēdējā ceturtdaļā liepājnieki spēja atspēlēties un samazināt starpību līdz pieciem punktiem, taču jau bija par vēlu, lai būtu izredzes izcīnīt uzvaru. LU rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Dāvids Vīksne, kurš, gūstot 18 punktus un savācot 11 atlēkušās bumbas, sakrāja sev “double-double”. Uz laukuma pavadot 33 minūtes, Vīksne arī sakrāja labāko lietderības koeficientu komandā 22. Edvards Mežulis pievienoja 13 punktus un astoņas atlēkušās bumbas, bet 11 punktus guva Alberts Putāns.

Liepājnieku rindās Verners Kohs guva 24 punktus, bloķēja trīs metienu, izprovocēja četras piezīmes, kā arī sakrāja lietderības koeficientu 25. Savukārt Zigmārs Raimo pievienoja 11 punktus, 16 atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles, kas ļāva sakrāt labāko lietderības koeficientu starp abām komandām 31.

“VEF Rīga” izbraukumā izcīnīja uzvaru pār “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” ar rezultātu 75:63 (20:16, 24:16, 23:15, 8:16). Pēdējā ceturtdaļā Rīgas komanda guva tikai astoņu punktus, taču ar iekrāto pārsvaru bija pietiekoši, lai gūtu panākumu. Rīdzinieku rindās rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Reišons Hemondss, bet pa 13 gūtiem punktiem pievienoja Kristers Zoriks un Māris Gulbis.

Valmieras komandā 16 punktus guva Viktors Iļjins, bet 12 punktus pievienoja Jānis Kaufmanis. Rīdzinieki maču aizvadīja bez trim leģionāriem – Rona Karija, Devondrika Volkera un Džeilena Railija. LIBL kopvērtējuma tabulas augšgalā atrodas “VEF Rīga” un “Latvijas Universitāte”, jo pagaidām tās ir vienīgās komandas, kas ir aizvadījušas trīs spēles un visās arī izcīnījušas uzvaras.

Pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU, “TalTech” un Hābnēmes “Viimsi”.