“Hotspur” un fantastiskais Lukass noslēdz “Ajax” neticamo ČL stāstu

09/05/2019 00:06
Lukass Moura,

Anglijas futbola klubs Totenhemas “Hotspur” trešdien atspēlējās no divu vārtu deficīta un sasniedza UEFA Čempionu līgas finālu.

Pusfināla atbildes mačā “Hotspur” viesos ar 3:2 (0:2) uzvarēja Nīderlandes vienību Amsterdamas “Ajax”. Divu spēļu summā bija neizšķirts 3:3, bet tālāk tika Anglijas klubs, kas iesita vairāk vārtus izbraukumā.

Finālā “Hotpur” spēkosies ar citu Anglijas klubu “Liverpool”.

Visus trīs vārtus “Hotspur” labā trešdien iesita Lukass Moura, tādējādi izceldamies ar “hat-trick”.

Savukārt “Ajax” labā pa vārtiem iesita Matjiss de Ligts un Hakīms Zijehs

“Ajax” komandai atbildes spēle iesākās ļoti labvēlīgi, jo jau pirmajās minūtēs Dušans Tadičs izpildīja bīstamu sitienu pa vārtiem, glābjot “Hotspur” vārtsargam Igo Lorī, kurš atvairīja raidījumu. Tomēr uzreiz pēc sekojošā stūra sitiena Nīderlandes klubs atklāja rezultātu, kad precīzi ar galvu sita kapteinis de Ligts. Pēc mājinieku vārtu guvuma “Hotspur” atbildēja ar ļoti bīstamu uzbrukumu, taču korejietis Honmiņs Sons trāpīja pa vārtu stabu.

Kopumā labi spēli bija sākusi arī Anglijas komanda, tomēr tās centieni iekarot vārtus nevainagojās panākumiem, turklāt lieliski vārtos darbojās “Ajax” vārtsargs Andrē Onana, kurš glāba savu vienību. Tikmēr mājinieki rūpīgi aizsargājās un ik pa laikam aizskrēja pretuzbrukumā, turklāt viens no tiem 36.minūtē vainagojās panākumiem, kad skaistu sitienu izpildīja Zijehs, panākdams jau 2:0.

Līdz ar to “Hotspur”, lai iekļūtu UEFA Čempionu līgas finālā, bija jāgūst vismaz trīs vārti. Pirmais puslaiks noslēdzās ar drošu “Ajax” vadību, bet 53.minūtē lieliska iespēja gūt pirmos viesu vārtus bija Delem Alli, tomēr viņa sitienu no pāris metru attāluma atvairīja Onana. Mirkli vēlāk “Hotspur” tomēr guva savus pirmos vārtus, kad pretuzbrukumā 55.minūtē izcēlās Moura.

“Hotspur” metās uzbrukumā un tas nesa augļus, jo pēc pamatīga spiediena neizšķirtu 59.minūtē panāca tas pats Moura, kurš izmantoja “Ajax” nesaprašanos savā soda laukumā un to, ka Onana nesavaldīja bumbu. Turpmākajās minūtēs bija milzīgs Anglijas kluba spiediens, viesiem radot draudus pēc draudiem, tomēr Nīderlandes komanda to izturēja, bet pēc tam jau radīja bīstamu situāciju pie “Hotspur” vārtiem, taču vietā bija Lorī.

Mača beigās laukumā bija vērojams atklāts un aizraujošs futbols, turklāt “Ajax” futbolists Zijehs trāpīja pa vārtu stabu. Pamatlaika izskaņā “Hotspur” atkal metās uzbrukumā, un Jans Vertongens bija tuvu vārtu guvumam, tomēr Nīderlandes vienību kārtējo reizi glāba Onana. Viesi aizrāvās ar uzbrukumiem, kas Amsterdamas komandai ļāva skriet pretuzbrukumos un vairākkārt nesekmīgi apdraudēt pretinieku vārtus, lai gan centieni bija ļoti bīstami.

Lai arī šķita, ka “Ajax” tuvojas iekļūšanai finālā, “Hotspur” tomēr izglābās, kad 96.minūtē savus trešos vārtus mačā guva Moura.

Šī pāra pirmajā mačā pagājušajā nedēļā ar 1:0 viesos pārāki bija “Ajax” futbolisti. Vienīgos vārtus šajā mačā iesita Donijs van de Bēks.

“Hotspur” komandu finālā gaida Anglijas premjerlīgas klubs “Liverpool”, kas otrdien atbildes spēlē ar 4:0 uzvarēja Spānijas grandu “Barcelona”, divu spēļu summā atspēlējoties no trīs vārtu deficīta un gūstot virsroku ar 4:3.

“Hotspur” savā apakšgrupā bija otrā un “play-off” pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 4:0 guva virsroku pār Dortmundes “Borussia”. Otrajā kārtā to sagaidīja Anglijas premjerlīgas čempione Mančestras “City”, ar kuru duelis aizraujošās cīņās noslēdzās ar 4:4, bet, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem, tālāk tika “Hotspur”.

Arī “Ajax” apakšgrupā bija otrajā vietā, bet izslēgšanas turnīrā tika apturēti divi Eiropas grandi. Astotdaļfinālā divu spēļu summā ar 5:3 tika uzvarēta čempione Madrides “Real”, bet ceturtdaļfinālā ar 3:2 tika uzveikta Turīnas “Juventus”.

“Ajax” starp četrām labākajām šī turnīra vienībām iekļuva pirmo reizi kopš 1997.gada. Zīmīgi, ka komandas, kas nav piecu Eiropas spēcīgāko līgu vidū, Čempionu līgas labāko četriniekā nebija iekļuvušas kopš 2004.gada, kad to paveica Portugāles vienība “Porto”, kas vēlāk arī triumfēja turnīrā.

“Hotspur” joprojām nevar palīdzēt komandas lielākā zvaigzne Herijs Keins, kurš guvis nopietnu potītes traumu.

Amsterdamas komanda pusfināla atbildes spēli sagaidīja labā noskaņojumā, jo tai bija desmit nezaudējumu sērija, turklāt nedēļas nogalē “Ajax” triumfēja Nīderlandes kausa izcīņā. “Ajax” priekšā arī cīņa par Nīderlandes čempiontitulu, pirms divām kārtām dalot vienādu punktu skaitu ar sīvāko konkurenti Eindhovenas PSV.

Savukārt “Hotspur” svētdien premjerlīgas pēdējā kārtā ir uzdevums nosargāt vietu pirmajā četriniekā un iegūt ceļazīmi arī uz nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas grupu turnīru, ja tas neizdosies šajā turnīrā.

“Ajax” par labāko klubu Eiropā kļuvis četras reizes – 1971., 1972., 1973. un 1995.gadā.

UEFA Čempionu līgas fināls notiks 1.jūnijā Madridē.

Iepriekšējā sezonā par turnīra čempioni tika kronēta Madrides “Real”, kas Kijevā ar rezultātu 3:1 pārspēja “Liverpool” vienību. Madrides “Real” kļuva par pirmo komandu, kam UEFA Čempionu līgā kopš tās izveidošanas izdevies uzvarēt trīs gadus pēc kārtas. Tāpat karaliskais spāņu klubs pie šīs trofejas tika ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā.

Madrides “Real” ir visu laiku titulētākā Eiropas prestižākā klubu kausa dalībniece, par Vecā kontinenta labāko komandu kļūstot 13 reizes, bet tālāk ar septiņiem tituliem seko Itālijas klubs “AC Milan”.