Lundkvists pēc neveiksmīgā sezonas sākuma: man ir jākļūst labākam

08/10/2017 19:55

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Ņujorkas “Rangers” vārtsargam Henrikam Lundkvistam naktī uz svētdienu (pēc Latvijas laika – red.) bija smaga spēle, jo pirmajā periodā vārtsargs atvairīja vien 12 no 17 pretinieku komandas mestajiem metieniem.

Otro periodu zviedru vārtsargam nācās sākt uz rezervistu soliņa, jo vārtos stājās komandas otrais vārtsargs – Ondržejs Pavelecs. Vārtsargu maiņa gan nesalauza spēli pilnībā, jo, lai arī otrajā trešdaļā “Rangers” spēja izlīdzināt rezultātu, Toronto “Maple Leafs” tik un tā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 8:5 (5:2; 0:3; 3:0).

“Pirmais periods bija apkaunojošs. Tas noteikti nav tas, ko gaidi no savas sezonas otrās spēles. Man ir jākļūst labākam. Tas bija periods, kad mums neizdevās spēle, bet es nespēju glābt komandu ar atvairītiem metieniem,” kritisks nbcsports publicētajā intervijā ir zviedru vārtsargs.

“Ir grūti, ja pirmajā periodā ielaid piecus vārtus. Netaisos meklēt attaisnojumus. Neskatoties uz to, ka tas bija smags periods, man ir jāspēlē labāk.

Vārtsargam noteikti ir vieglāk, ja komandas biedri kontrolē spēli vārtu priekšā. Man bija jāatrod veids, kā spēt nosargāt vārtus neskartus arī tad, ja komandai tas nav pa spēkam, taču man tas neizdevās. Vienkārši ir jāpaskatās uz sevi spogulī un jākļūst labākam,” apņēmīgs ir Lundkvists.

Šobrīd “Rangers” aizvadījusi divas regulārās sezonas spēles, tomēr ar uzvarām komanda nevar lepoties. Neskaitot zaudējumu pret Toronto, Ņujorka sezonas atklāšanas spēlē ar 2:4 (2:2; 0:1; 0:1) atzina arī Kolorādo pārākumu.

2006. gada Olimpiskajam čempionam šis ir vājākais sezonas starts 12 sezonu laikā. Pirmo divu spēļu laikā Lundkvists atvairījis tikai 81% pretinieku mestos metienus, kas, salīdzinot ar visas karjeras vidējo rādītāju – 92,1%, ir vairāk nekā vājš rādītājs.