“Lūši” apspēlē RTU/”Robežsardzi” un izlīdzina rezultātu LČ finālsērijā

07/04/2019 21:44

Abās “Credit24” Meistarlīgas Latvijas čempionāta fināla sērijās rezultāts kļuvis neizšķirts, mājiniekiem šodien revanšējoties par vakardienas zaudējumu viesos. Vēl vienā piecu setu mačā Jēkabpils “Lūši” volejbolisti revanšējās RTU/”Robežsardzei” cīņā par zeltu, bet mazajā finālā savā laukumā Daugavpils Universitāte pret “Limbaži”/MSĢ atspēlējās.

Pirmajā finālspēlē vakar rīdziniekiem atspēlēties palīdzēja pārsvars blokā (16 gūtie punkti pret pretinieku 9). Jēkabpilī pilnu tribīņu priekšā rīdzinieku dominance šajā spēles elementā turpinājās, blokā gūstot 6 punktus, kamēr pretinieki neguva nevienu. Mājinieki pēc Riharda Puķīša netveramas serves gan panāca 11:8 savā labā, taču ar diviem Aleksandra Avdejeva blokiem un Andreja Zavorotnija servi panāca 15:12 jau par labu vakardienas uzvarētājiem rīdziniekiem. Pēc vēl diviem blokiem (Antons Nazarovs un Gatis Garklāvs) jau 20:14 viesu labā. Puķīša sitiens pāri laukumam paipā noslēdza 1. setu par labu viesiem – 25:19.

Pēc divām netveramām Ērika Voroņko un viena Jāņa Medeņa “eisa” mājinieki panāca 7:4. Pēc 7:12 rīdzinieku kluba vecākais treneris Raimonds Vilde nomainīja cēlāju un diagonālu spēlētāju, laukumā uz brīdi laižot jaunos – Kristeru Niku Ērgli un Renāru Paulu Jansonu. Mājinieki bija sakārtojuši bloku (7:2 pārsvars setā, pa 3 – Vladislavam Blumbergam un Zigurdam Adamovičam), kas pēc Voroņko uzbrukuma noveda pie 25:18 un 1-1 setos.

Pēc Medeņa kļūdas uzbrukumā viesi 3. setu sāka ar 3:0, taču tūlīt ar Medeņa un Adamoviča pūlīm tika panākts 5:3 pārsvars “Lūšiem”, pēc Blumberga uzbrukuma palielinot pārsvaru līdz 11:6. Sakārtojot bloku viesiem, jau rīdzinieki izvirzījās vadībā ar 14:12. Rezultātam turpinot svārstīties, beidzamo vārdu setā teica Voroņko, sitot bumbu autā un noformējot RTU/”Robežsardzes” uzvaru setā ar 25:22.

Vislīdzīgākais bija 4. sets. Neviena no komandām neieguva pārsvaru, kas lielāks par diviem punktiem, līdz Voroņko sita autā, viesiem panākot 16:13 savā labā. Izšķirošie varēja izrādīties divi Nazarova bloki seta nogalē, panākot 21:18. Tomēr, nepārliecinoši servju uzņemšanā darbojoties viesu libero Uģim Puķītim, “Lūši” no 20:23 panāca 25:23! Trīs pēdējos punktus jēkabpiliešiem, pēdējo, vienatnē nobloķējot Garklāvu, guva Voroņko, un arī otrajā spēlē šo komandu cīņā bija nepieciešams piektais sets.

Izsēto pārsvaru viesiem nācās nožēlot 5. setā. Trīs mājinieku bloki pēc kārtas, un jau 4:0 Jēkabpils “Lūši” volejbolistu labā. Tūlīt gan divreiz blokā pret Blumbergu izcēlās Zavorotnijs, un vairs tikai 4:5. Vēl pēc brīža, Voroņko iemānot bumbu tīklā, tika atjaunots neizšķirts – 8:8. Pēc 9:9 gan punktus guva tikai mājinieki, punktu spēlei uzbrukumā pieliekot Medenim – 3:2 (-19, 18, -22, 23, 9).

Uzvarētāju labā 17 punktus (5 bloki) guva Adamovičs, pa 15 – Medenis un Voroņko (3 “eisi”), 13 – Blumbergs (3 bloki) un 11 – Puķītis. Viesiem jau otrajā mačā pēc kārtas rezultatīvākais bija Garklāvs, kurš sakrāja 17 punktus, Avdejevam 15, Āboliņam 14 un Nazarovam 10 (5 bloki) punkti. Sērijā rezultāts kļuva neizšķirts (1-1).

Otrais mačs par 3. vietu Daugavpilī sākās ar mājinieku pārsvaru, jo viesi pārāk daudz kļūdījās. Tomēr, gūstot trīs punktus pēc kārtas, ar Edgara Šimanska uzbrukumu limbažnieki rezultātu izlīdzināja – 10:10. Pēdējo reizi setā neizšķirts bija 16:16, pēc tam pārliecinošāk nospēlējot mājiniekiem un Aleksandram Samuilovam panākot 25:18.

2. setu pēc Oļega Klopova bloka daugavpilieši sāka ar 5:0, bet pēc Samuilova kļūdas uzbrukumā atkal neizšķirts – 8:8. Drīz vien mājinieki atjaunoja komfortablu pārsvaru, un pēdējos divus punktus setā uzbrukumā un servējot guva Samuilovs – 25:18.

3. seta sākumā komandas sacentās, kura vairāk kļūdīsies. Šajā rādītājā labāki bija mājinieki, ļaujot viesiem izvirzīties vadībā ar 6:4. Pēc brīža gan ierastu pārsvaru šajā spēlē (15:11) ar uzbrukumu panāca Samuilovs. Viesi nepadevās, pēc Kristapa Šmita serves panākot jau 18:17 savā labā. Labāk galotni aizvadīja OC „Limbaži”/MSĢ volejbolisti, kas pēc Kristapa Platača bloka pret Mārci Jirgensonu uzvarēja ar 25:21, pagarinot spēli par vēl vienu setu.

Tajā, zaudējuši pirmo punktu, mājinieki apņēmīgi ķērās Limbažu “vērsim”
pie ragiem, ar uzbrukumu, bloku un servēm panākot 4:1 un 7:2. Lai gan pēc Klopova uzbrukuma sitiena autā viesi pietuvojās līdz 11:12, vairāk panākt neizdevās. Mājinieki gan neizmantoja trīs mačbumbas, taču ceturto punktā uzbrukumā pārvērta Arvīds Ribickis, sekmējot Daugavpils Universitātes panākumu ar 3:1 (18, 18, -21, 19).

Uzvarētāju labā Samuilovs guva 17, Dmitrijs Meinerts 16 (4 bloki), Jirgensons 15 un Klopovs 13 (5 bloki) punktus, kamēr viesiem 14 punkti Aleksandra Nasonova kontā.

Abās sērijās turpinājums nākamās nedēļas nogalē. Finālā nepieciešamas trīs uzvaras, bet cīņā par bronzu nākamā spēle būs pēdējā.