“Lūši” nonāk soli no Latvijas volejbola čempiontitula

13/04/2019 21:57

Pēc „Credit24” Meistarlīgas Latvijas čempionāta fināla trešās spēles vadībā sērijā pirmoreiz izvirzījies „Jēkabpils Lūši” vienība, kas šodien izbraukumā četros setos ar 3-1 (25:21, 17:25, 25:17, 25:21) apspēlēja RTU/Robežsardzi un sērijā panāca vadību 2-1.

Finālsērijas trešo spēli Rīgas 49. vidusskolā ar mājinieku tiesībām labāk uzsāka RTU/Robežsardzes volejbolisti, kuri ieguva pāris punktu pārsvaru. Servējot Edvīnam Skrūderam, mājinieki īsi netika galā ar servju uzņemšanu, un viesi pirmoreiz izvirzījās vadībā ar 11:10. Līdz seta beigām ritēja līdzīga cīņa, rīdziniekiem gan vadībā vairs ne reizi netiekot. Izšķirošo pārsvaru “Jēkabpils Lūši” spēlētāji ieguva vien seta beigās, punktu tam pieliekot Jānim Medenim – 25:21 viesu labā.

Otro setu savukārt labāk uzsāka viesi, taču pēc Armanda Āboliņa netveramas serves mājinieki panāca jau 11:6 savā labā. Atspēlēties “lūšiem” neizdevās, un setu ar servi tīklā pabeidza Zigurds Adamovičs – 25:17 RTU/Robežsardzes labā.

Trešo setu jēkabpilieši, kā iesāka ar 3:0 (divi “eisi” Skrūderam un kļūda uzbrukumā Gatim Garklāvam), tā arī aizvadīja līdz uzvarai ar 25:17, Medenim uzbrukumā pabeidzot arī šo setu.

Tāpat arī ceturtajā setā pēc līdzīga sākuma rīdzinieki pāris reizes kļūdījās uzbrukumā, un “Jēkabpils Lūši” panāca 10:6 savā labā. Līdz seta beigām mājiniekiem panākt “lūšus” neizdevās, un Adamovičs ar sekmīgu uzbrukumu un bloķējot uz maiņu laukumā nākušo Renāru Paulu Jansonu, panāca 3:1 (21, -17, 17, 21) viesu labā un sērijā – 2-1.

Uzvarētāju labā 16 punktus guva Medenis, 13 – Rihards Puķītis un 10 – Ēriks Voroņko. RTU/Robežsardzei nelīdzēja arī Gata Garklāva gūtie 15 un Aleksandra Avdejeva 14 punkti.

Rīt spēle Jēkabpilī sāksies pulksten 16:00, kamēr izšķirīgais mačs par bronzu Limbažos starp “Limbaži”/MSĢ un Daugavpils Universitāti – pulksten 18:00 .