“Lūši” pārliecinoši izcīna Latvijas kausu volejbolā

16/12/2017 20:24
lusi, sportazinas

Jēkabpils “Lūši” komanda sestdien pārliecinoši nosargāja pērn izcīnīto Latvijas kausu vīriešu volejbolā.

Turnīra finālā “Lūši” ar 3-0 (25:23, 25:19, 25:16) uzvarēja Latvijas čempioni RTU/”Robežsardzi”.

Uzvarētāju rindās 14 punktus guva Rihards Puķītis, bet 13 punktus pievienoja Armands Āboliņš. Savukārt RTU/”Robežsardze” sastāvā ar 14 punktiem izcēlās Gatis Garklāvs.

Šajā mačā līdzvērtīgs bija pirmais sets, jo “Lūši” sīvā cīņā uzvarēja ar 25:23, bet spēles turpinājumā Rīgas vienības pretestība mazinājās. Ja otrajā setā tai vēl kaut kā izdevās turēties līdzi pretiniekiem, noslēdzošais sets jau tika zaudēts graujoši.

“Lūši” par Latvijas kausa ieguvējiem kļuvuši otro gadu pēc kārtas. Pērn “Lūši” finālā saspringtā piecu setu cīņā pieveica šī gada fināla pretiniekus RTU/”Robežsardze”.

Ceļā uz šī gada finālu Jēkabpils komanda vispirms uzvarēja “Limbaži”/MSĢ volejbolistus, bet pusfinālā ar 3-0, 3-1 pārspēja “Biolars”/”Jelgava” komandu. Savukārt Latvijas čempione RTU/”Robežsardze” ceturtdaļfinālā pieveica Nacionālās līgas vienību “Ventspils”, bet pusfinālā ar 3-0, 3-0 uzvarēja “Daugavpils Universitāti” (DU).

Abas finālistes pirms nedēļas tikās “Credit24 Meistarlīgas” ietvaros, kad “Lūši” savā laukumā bija labāki ar rezultātu 3-0 (26:24, 25:20, 27:25), pretiniekus no Rīgas trijos setos uzvarot otro reizi sezonā.

Baltijas Meistarlīgā šosezon “Lūši” atrodas sestajā vietā ar 26 punktiem, kamēr RTU/”Robežsardze” spēlētāji kopvērtējumā ar 24 punktiem ir pozīciju zemāk.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien Latvijas kausu volejbolā sievietēm otro gadu pēc kārtas izcīnīja “Babīte”, kas saistošā cīņā ar 3-1 (25:20, 20:25, 27:25, 28:26) uzvarēja nacionālajā līgā spēlējošo Murjāņu Sporta ģimnāziju (MSĢ).

Pērn Latvijas kausa finālā “Babīte” ar 3-0 uzvarēja RSU/MVS komandu.

Nacionālajā līgā spēlējošā MSĢ komanda pusfinālā no tālākās cīņas izslēdza valsts čempiones RSU/MVS volejbolistes. Pirmajā spēlē Ilmāra Pūliņa trenētā MSĢ pret čempionēm zaudēja ar 1-3, taču atbildes mačā revanšējās ar 3-0, gūstot negaidītu panākumu arī divu spēļu summā.

Tikmēr “Babīte” pusfinālā divos mačos ar 3-0 un 3-1 uzvarēja “Rīgas Volejbola skolas” (RVS) komandu.