“Lūši” pieveic Baltijas līgas līdervienību

18/02/2023 21:02
Jēkabpils

“Ezerzeme”/”Daugavpils Universitāte” un Jēkabpils “Lūšu” komandas sestdien savā laukumā svinēja uzvaru Baltijas Vīriešu volejbola līgas (BVVL) mačos. Jēkabpilī “Lūši” ar 3-0 (25:13, 25:23, 25:17) pieveica līdervienību Tartu “Bigbank”.

Mājinieku rindās pa 16 punktiem guva Andrijs Čmirovs un Edijs Krakops. Viesiem 13 punktus sakrāja Martins Eliass Tamms.

Daugavpils vienība savā laukumā ar 3-0 (25:17, 25:21, 27:25) pārspēja Edvarta Buivida pārstāvēto “Barrus”/”Voru”. Andris Širjakovs mājiniekiem sakrāja 20 punktus, bet vēl 13 punktus pievienoja Ēriks Voroņko. Viesiem Buivids nespēlēja, bet par rezultatīvāko ar astoņiem punktiem kļuva Robins Kahu.

Svētdien jēkabpilieši tiksies ar Veru, bet daugavpilieši – ar Tartu komandu.

“RTU Robežsardze”/”Jūrmala” turnīra tabulā ar 33 punktiem 24 mačos ieņem trešo vietu, “Ezerzeme”/DU ar 32 punktiem 23 mačos ir ceturtā, bet “Lūši” ar 31  punktu 23 cīņās ieņem piekto pozīciju. Baltijas Vīriešu volejbola līgā (BVVL) Latviju šosezon pārstāv “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, Jēkabpils “Lūši” un “Ezerzeme”/”Daugavpils Universitāte”, bet Igauniju pārstāv četras vienības – Tartu “Bigbank”, Tallinas “Selver”/”TalTech”, “Parnu” un “Barrus”/”Voru”.

Septiņas komandas sacenšas katra ar katru, aizvadot četru apļu turnīru. Uzvarētājvienība uzreiz iekļūs finālčetriniekā, bet pārējās komandas trijos pāros noskaidros vēl trīs finālčetrinieka dalībniekus. Ja pēc divām spēlēm rezultāts punktos būs neizšķirts, tiks spēlēts “zelta sets” līdz 15 punktiem.

Priekšroka organizēt finālčetrinieka turnīru būs pamatturnīra uzvarētājam, un izšķirošās spēles paredzētas 3. un 4.martā.

Iepriekšējā sezonā augstāko vietu no Latvijas komandām ieņēma Jēkabpils vienība, kas pamatturnīrā bija sestā, nevienam no pašmāju klubiem nepārvarot ceturtdaļfināla barjeru, bet par čempioniem kļuva Tartu “Bigbank” volejbolisti.