“Lūši” un RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala” volejbolisti iekļūst Latvijas kausa pusfinālā

08/12/2021 23:56
Jēkabpils

Jēkabpils “Lūši” un RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala” volejbolisti, kā arī trīs sieviešu komandas trešdien iekļuva “Cewood” Latvijas kausa pusfinālā. “Lūši” savā laukumā guva vēl vienu uzvaru trijos setos pār “Rīgas Volejbola skolu” – 3-0 (25:14, 25:19, 25:14). Rezultatīvākais “Lūšiem” šajā spēlē bija Armands Āboliņš, gūstot 15 punktus savai komandai. Viesu rindās rezultatīvākie ar pieciem punktiem bija Kristaps Bērziņš un Jānis Teikmanis.

RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala” mājās pēc panākuma četros setos pirmajā cīņā ar 3:0 (25:15, 25:20, 25:21) apspēlēja “Ventspili”. Uzvarētāju labā 15 punktus guva Aleksandrs Avdejevs četrus no tiem sakrājot blokā, bet Matīss Gabdulļins pievienoja 13 punktus. Ventspilniekiem astoņus punktus guva Edgars Rutkis.

Sievietēm vislielāko intrigu izraisīja divu Daugavpils komandu tikšanās. Arī otrajā spēlē pārāka ar 3-0 (25:13, 25:12, 25:23) bija “SK Daugavpils”/BJSS, pieveicot “Optibet” Baltijas līgā spēlējošo DU/”miLATss” vienību. Par pārsteigumu to nevar saukt, jo uzvarētāju rindās lielākā daļa pamatsastāvā spēlējošo vēl iepriekšējo sezonu aizvadīja DU/”miLATss” rindās. Uzvarētāju labā 12 punktus guva Inga Sauša, desmit – Kristīne Litavniece. Mājiniecēm desmit punktus sakrāja uzbrukuma līdere Marija Čerņavska.

Ar vēl vienu 3-0 uzvaru pusfinālā iekļuva “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU) un “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS) komandas.  Kausa īpašniece RVS/LU mājās ar 3:0 (25:14, 26:24, 25:20) pieveica “Murjāņu Sporta ģimnāziju”. Uzvarētāju labā 19 punktus guva Vlada Pridatko, bet Lāsma Ozola no 17 saviem punktiem 11 sakrāja ar netveramām servēm. Viešņām 11 punktus guva Kristīne Leskimoviča.

RSU/MVS savā laukumā ar 3:0 (25:13, 25:15, 25:16) apspēlēja “Mārupes SC”. Rīdziniecēm ar 19 punktiem izcēlās Megija Dambrehte, bet Mārupes komandā Dace Kalniņa guva deviņus punktus. Atlikušie divi vīriešu sacensību ceturtdaļfināli un pēdējā spēle par iekļūšanu pusfinālā sievietēm notiks ceturtdien Baltijas līgas komandu laukumos.

Vispirms komandas gan vīriešu, gan sieviešu sacensībās aizvada divas ceturtdaļfināla spēles. Tā sauktais zelta sets tiks izspēlēts tad, ja katra no komandām būs uzvarējusi pa reizei ar jebkādu rezultātu. “Zelta sets” tādā gadījumā tiks spēlēts līdz 25 punktiem un divu punktu pārsvaram.

Savukārt pusfināli un fināli ierastajā finālčetrinieka formātā noritēs 18. un 19.decembrī Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. 2019./2020.gada sezonā par Latvijas kausa ieguvējiem vīriešiem kļuva Rīgas RTU/”Robežsardze”, bet sievietēm – “Rīgas Volejbola skolas” volejbolistes. 2020./2021.gadā Covid-19 ierobežojumu dēļ kausa ieguvēji palika nenoskaidroti.