“Lūšiem” kārtējais panākums meistarlīgā

09/11/2019 20:31

Latvijas čempione volejbolā Jēkabpils “Lūši” sestdien Jēkabpilī svinēja uzvaru “Credit24” meistarlīgas spēlē un nosargāja otro vietu turnīra tabulā, bet vēl divi Latvijas klubi trijos setos piekāpās Igaunijas komandām.

Jēkabpilieši mājās ar 3-0 (25:19, 25:19, 25:16) pārspēja Tallinas “TalTech” vienību.

Rezultatīvākais mājiniekiem ar 13 punktiem bija Jānis Medenis, 12 punkti Ērikam Voroņko, kurš trīs punktus guva ar servi un divus – ar bloku, bet deviņi punkti Armandam Āboliņam Viesiem rezultatīvākais ar deviņiem punktiem bija Valentīns Kordass.

Sagrāvi viesos piedzīvoja Latvijas vicečempioni Rīgas “RTU/”Robežsardze”, kas Sāmsalā ar 0-3 (14:25, 16:25, 18:25) atzina pērnās sezonas sudraba medaļnieku “Saaremaa” pārākumu.

Rīdziniekiem 12 punktus guva Aleksandrs Avdejevs, bet mājinieku rindās, Artim Caicam nespēlējot, brazīlieša Daniela Masiela kontā.

Visbeidzot “Limbaži”/MSĢ savā laukumā nespēja sīvi pretoties līgas čempioniem un līderiem Tartu “Bigbank”, zaudējot ar 0-3 (18:25, 20:25, 17:25).

Limbažniekiem tradicionāli rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Kristaps Šmits, kļūstot par mača rezultatīvāko spēlētāju, bet Roberts Kļaviņš guva 10 punktus. Viesu rindās pa 12 punktiem sakrāja Alberts Hurts un Kevins So.

Viena spēle notika jau ceturtdien, un tajā Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītā “Parnu” komanda savā laukumā ar 3-2 (23:25, 25: 20, 16:25, 25:20, 15:13) apspēlēja Tallinas “Selver”.

Uzvarētāju rindās Latvijas izlases kandidāts Kristaps Platačs laukumā epizodiski pabija vien pirmajā setā un punktus neguva.

“Lūši” ar 17 punktiem septiņās spēlēs joprojām ieņem otro vietu turnīra tabulā, līderiem Tartu volejbolistiem sakrājot par punktu vairāk. Trešie ar 16 punktiem ir Caica pārstāvētie Sāmsalas volejbolisti. Rīgas “RTU/Robežsardze” astoņus punktus sakrājusi astoņās spēlēs un ieņem sesto vietu, apsteidzot “Biolars/Jelgava”, kam ir spēle un punkts mazāk. Joprojām pēdējo vietu līgā – devīto – ieņem “Limbaži/MSĢ”, kas septiņās spēlēs tikusi pie trim punktiem.

Šosezon līgā spēlē deviņas komandas, no kurām četras pārstāv Latviju, bet piecas – Igauniju. Latvijas krāsas pārstāv Rīgas “RTU/Robežsardze”, Jēkabpils “Lūši”, “Limbaži/MSĢ” un “Biolars/Jelgava”, bet Igaunijas – Tartu “BigBank”, “Saaremaa”, “Parnu”, kā arī divi Tallinas klubi – “Selver” un “TalTech”.

Iepriekšējā sezonā titula mačā finālčetrinieka sacensību uzņēmēja un pamatturnīra uzvarētāja Tartu “BigBank” piecos setos spraigā cīņā uzvarēja iepriekšējās sezonas čempionus “Saaremaa”.

Augstāko vietu no Latvijas klubiem izcīnīja “RTU/Robežsardze”, kas cīņā par bronzas medaļām trīs setos zaudēja Kēla vadītajai “Parnu”.