Lūtonas “Town” pēc vairāk nekā 30 gadu pārtraukuma atgriežas Anglijas premjerlīgā

27/05/2023 23:51
Lūtonas Town

Lūtonas “Town” komanda sestdien nodrošināja atgriešanos Anglijas augstākajā futbola līgā pēc vairāk nekā 30 gadu pārtraukuma.

Vemblija stadionā notikušajā Anglijas pēc spēka otrās līgas “Championship” finālā Lūtonas futbolisti pēc pamatlaika cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Koventri “City”, papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārāka ar 6:5 bija Lūtonas komanda. “Town” vienību 23.minūtē vadībā izvirzīja Džordans Klārks, bet 66.minūtē 1:1 panāca Gustavo Hamers. Pēcspēles sitienos pirmie 11 sitieni bija precīzi, bet 12. Fenketijs Dabo savu iespēju nerealizēja, kas deva pretiniekiem uzvaru.

Lūtonas “Town” līdz šim pēdējo reizi Anglijas augstākajā līgā spēlēja 1991./1992.gada sezonā, sezonu pirms tam, kad tā tika pārdēvēta par premjerlīgu. Šo gadu laikā tā paguva nokrist līdz pēc spēka piektajai līgai, kurā spēlēja vēl pirms deviņām sezonām.

No “Championship” uz premjerlīgu šosezon paaugstinājumu ieguva arī “Burnley” un Šefīldas “United”. Savukārt no premjerlīgas izkrita “Southampton”, bet pēdējā kārtā Liverpūles “Everton”, Lesteras “City” un Līdsas “United” noskaidros vēl divas neveiksminieces.