M.Dukurs: Sirds sāp par stāvokli, kādā šobrīd Latvijā ir skeletons

30/04/2023 13:29
Nokopēts
Martins Dukurs

Titulētais Latvijas skeletonists Martins Dukurs, kurš šobrīd strādā Lielbritānijas skeletona izlasē sarunā “Latvijas Radio” raidījumā “Piespēle” atzinis, ka viņam šobrīd ir sāpīgi skatīties uz notikumiem Latvijas skeletona vidē.

Dukurs pirms aizvadītās sezonas noslēdza sportista gaitas un sāka strādāt Lielbritānijas komandā kā treneris. Līgums par darba turpināšanu līdz 2026. gada olimpiskajām spēlēm vēl neesot noslēgts, bet vienošanās ir panākta. Dukura pievienošanās Lielbritānijas komandai sekmēja Meta Vestona un Markusa Vaiata otro un trešo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

“Ja godīgi, tad zinu diezgan smalki, diezgan detalizēti par situāciju Latvijas skeletonā, jo biju diezgan iesaistīts visā šajā projektā. Piepalīdzu, jo pašam sirds sāp par stāvokli, kādā šobrīd ir šis sporta veids Latvijā. Darīšu visu, kas būs manos spēkos. Neatsaku padomu, neatsaku neko. Jāsāk ar to, ka jābūvē sistēma. Nedrīkst būt tā, ka to visu uzkrauj vienam cilvēkam – šajā gadījumā tas bija tēvs [Dainis Dukurs], kurš jau pietiekami daudz laiku ar mums pavadīja,” izteicies Dukurs.

“No valsts jau nebija mājiens konkrētai sistēmai – re kur šeit ir treneru atalgojums, piesaistiet trenerus, strādājam un attīstām ar šo finansējumu. Nekas tāds nebija. Viss bija tāds – re kur ir kaut kāds finansējums, varat to tērēt sev, ieguldīt tehnikas attīstībā vai attīstīt jaunos sportistus. Viss tā arī tika improvizēts. Nebija konkrētas sistēmas, nebija skolas vai valsts līmenī pateikts, ka mums interesē šis sports un jūs varat rēķināties ar finansējumu. Nevajag lielu finansējumu, vajag zināt spēles noteikumus,” atklājis Dukurs.

Savas karjeras laikā Dukurs divas reizes kļuva par olimpisko vicečempionu, sešas reizes par pasaules čempionu, bet 12 reizes – par Eiropas čempionu. Pasaules kausa sacensībās Dukurs 90 reizes kāpa uz goda pjedestāla un izcīnīja 61 uzvaru.

Pasaules kausa kopvērtējumā Dukurs bija nepārspēts 11 sezonas. Dukurs startēja piecās olimpiskajās spēlēs, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos izcīnot sudraba medaļas. Pirms pieciem gadiem Phjončhanā viņš palika ceturtais, bet 2006.gadā Turīnā un pērn Pekinā bija septītais.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.75
4.33
1.65
4.33
4.2
1.7
5
4.4
1.6
3.2
3.75
2.1
5.25
3.75
1.66
3.7
3.3
2.05
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām