Mača labākais spēlētājs Bērziņš: Džeki atdeva visus spēkus, izdarījām to, ko varējām

11/08/2022 11:06
Patriks Bērziņš

Neskatoties uz zaudējumu pret Kanādas vienaudžiem pasaules čempionāta otrajā mačā, kopumā tika parādīts labs sniegums, uzskata Latvijas U-20 hokeja izlases vārtsargs Patriks Bērziņš.

Jau vēstīts, ka Latvijas hokejisti trešdien pasaules U-20 čempionāta otrajā mača ar 2:5 (1:1, 0:3, 1:1) piekāpās mājiniekiem kanādiešiem. Patriks Bērziņš, kurš pret kanādiešiem atvairīja 39 no 44 metieniem, tika atzīts par mača labāko spēlētāju. “Uzskatu, ka džeki atdeva visus savus spēkus. Izdarījām to, ko varējām izdarīt. Momentu realizācija un mazliet veiksme, un varbūt būtu savādāks rezultāts. Bet kopumā esmu apmierināts [ar spēli] un domāju, ka komanda arī. Arī treneru korpuss,” pēc spēles teica Bērziņš.

Maču par labu atzina arī Latvijas U-20 izlases aizsargs un otro vārtu guvējs Bogdans Hodass. ”Otrais un trešais periods bija diezgan labi. Pirmajā periodā bija grūti, tāpēc, ka viņi skrēja, cīnījās, sitās,” pēc mača teica Latvijas izlases otro vārtu autors. “Bet esmu lepns par [Latvijas izlases] džekiem, jo visi sitās, cīnījās un atdeva visus simts procentus. Spēle bija laba un gandrīz to izvilkām,” pēc spēles sacīja aizsargs.

Hodass arī atzina, ka paša gūtie vārti vairākumā bija treniņos gatavota kombinācija. “Uzvarējām iemetienā – tas pats svarīgākais. Džeki labi nobloķēja pretiniekus, sekoja piespēle un es šķaidīju ripu vārtus. Pēc mača treneris teica, ka nav ko nokārt galvas, svarīgākie mači vēl tikai priekšā,” atcerējās aizsargs.

Nākamo maču A apakšgrupā Latvijas hokejisti aizvadīs naktī uz sestdienu, kad plkst.01.00 pēc Latvijas laika mērosies spēkiem ar Slovākijas izlasi. Maču tiešraidē pārraidīs kanāls TV6. Vēl latviešiem 14.augustā būs spēle ar Čehiju. Četras labākās no piecām apakšgrupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā.

Šogad no elites divīzijas neizkritīs neviena izlase. 2023.gada pasaules čempionāts gadu mijā notiks Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā. Pēdējo reizi augstākajā divīzijā Latvija spēlēja 2017.gada sākumā, kad zaudēja visās spēlēs un izkrita uz līmeni zemāku turnīru. Pēc tam, kad Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) diskvalificēja Krieviju, elites divīzijā radās brīva vieta vienai komandai. Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā decembrī uzvarēja Baltkrievija, kas arī diskvalificēta no starptautiskajām sacensībām, tādējādi ceļazīmi uz turnīru ieguva Latvija, kas pēc spēka otrajā čempionātā palika otrā.