Madrides “Real” uzvar un atjauno četru punktu pārsvaru pār “Barcelona”

11/07/2020 09:32

Spānijas futbola čempionāta līderkomanda Madrides “Real” piektdien svinēja uzvaru savā laukumā, atjaunojot četru punktu pārsvaru pār tuvāko konkurenti uz čempiona titulu “Barcelona”.

Madrides “Real” panāca uzvaru, pārspējot turnīra tabulas lejasgala komandu “Alaves” ar 2:0 (1:0).

Diskvalificētā Serhio Ramosa, kurš sēdēja tribīnēs, kapteiņa apsēju pārņēma Karims Benzemā, kurš 11.minūtē arī atklāja rezultātu ar soda sitienu pēc apšaubāma soda fiksēšanas pret aizsargu Ferlinu Mendī. Tie Benzemā bija 23.vārti sezonā.

Uzvaru ar precīzu sitienu 50.minūtē pēc Benzemā piespēles ātrajā uzbrukumā apzīmogoja Marko Asensio – 2:0.

“Real” aizsargs Rafaels Varāns pēc mača sacīja: “Mēs esam apmierināti ar uzņemto tempu. Mums ir atlikušas trīs spēles, un mums jāturpina tādā pašā garā. Bija svarīgi uzvarēt.”

Jautāts par uzvaru bez diskvalificētā dueta (Ramoss un vārtsargs Dani Karvahals), viņš piebilda: “Mums ir spēcīga komanda, visi ir svarīgi.”

Kad viņam tika izteikts, ka būtu jauki uzvarēt spēli bez VAR iejaukšanās, jo runājošie punkti rada pēcspēles, viņš teica: “Mūs netraucē troksnis [par VAR]. Mēs nevaram kontrolēt Mēs kontrolējam to, ko mēs darām laukumā. ”

“Real” panākums nozīmē četru punktu priekšrocību atjaunošanas tabulas augšgalā pār Barselonas vienību trīs kārtas pirms turnīra beigām.

Savukārt “Alaves” tā bija sestā sakāve pēc kārtas un klubs ieņem 17.vietu, pēdējo, kas dod tiesības palikt “La Liga”, par trim punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju “Mallorca”.

Otrā svarīgā piektdienas spēlē cīņā par pēdējām vietām nākamās sezonas Eiropas kausu turnīros Sansevastjanas “Real Sociedad” mājās piekāpās “Granada” ar 2:3 (0:2).

Visus vadībā pēc Dominguša Duartes piespēles šķērsām laukumam izvirzīja Antonio Puertass 21.minūtē un Roberto Soldado 43.minūtē.

Mājinieki otrajā puslaikā atspēlējās ar precīzu Mikela Merino raidījumu 47. un Mikela Ojarzabala vārtiem 83.minūtē, tomēr punktus neieguva, jo 88.minūtē uzvaras vārtus guva Duarte.

“Real Sociedad” ar 51 punktu joprojām ieņem septīto vietu, pēdējo, kas viņiem dod tiesības nākamsezon spēlēt Eiropas līgas kvalifikācijā, taču tūlīt aiz viņiem ar punkta atstatumu seko “Valencia” un piektdienas pretiniece “Granada”.

Ar 80 punktiem pēc 35 kārtām pirmo vietu ieņem Madrides “Real”, par četriem punktiem mazāk ir “Barcelona”, bet pa 63 punktiem iekrājusi Madrides “Atletico” un “Sevilla”. 57 punktus nopelnījusi “Villarreal”, bet vadošo sešinieku ar 53 punktiem noslēdz “Getafe”.