“Magic” zvaigzne aizstāv Gobēru: Cilvēku un žurnālistu uzvedība bija briesmīga

Evans Furnjē, sportazinas.com
Evans Furnjē (pa kreisi) | Foto: Orlando "Magic"

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Orlando “Magic” basketbolists uzskata, ka apkārtējie veltījuši pārāk skarbu kritiku Jūtas “Jazz” spēlētājam Rūdijam Gobēram, ka arī paudis viedokli, ka līgai vajadzētu vairāk aizdomāties par konfidencialitāti sakarā ar Covid-19 inficēšanas gadījumiem starp NBA spēlētājiem.

Jau vēstīts, ka 12. martā NBA vadība lēma uz nenoteiktu laiku pārtraukt regulāro sezonu, jo īsi pirms mača sākuma vienam no Jūtas “Jazz” basketbolistiem tika konstatēta saslimšana ar Covid-19 vīrusu.

Vēlāk noskaidrojās, ka šis spēlētājs ir Gobērs, bet pēc dažām stundām saslimšanas tika konstatēta arī “Jazz” līderim Donavanam Mičelam. Abu spēlētāju savstarpējās attiecības pēc šī incidenta pasliktinājušās, bet “Jazz” basketbolisti esot vīlušies Gobērā, kurš pirms saslimšanas atklāti ņirgājās par koronavīrusa nopietnību. Arī mediji atklāti kritizējuši Gobēra rīcību.

“Cilvēku un žurnālistu uzvedība bija briesmīga. Viņš kļuva par Covid-19 seju. Es nesaprotu, kāpēc atklāja viņa un citu saslimušo vārdus. Inficēšanas gadījumi ir arī citās komandās, taču mēs nezinām vārdus. Šāds variants ir labāks, jo tādējādi mēs parādam savu cieņu,” uzskata Furnjē.

Tāpat Francijas basketbolists uzskata, ka tik nievājoša attieksme pret Gobēru esot bijusi arī tādēļ, ka viņš ir ārzemnieks. “Parasti visās problēmās mēs vainojam svešiniekus. Kā mēs varam būt pārliecināti, ka viņš inficēja Mičelu, nevis pretēji? Situācija ar mikrofoniem, tas bija vienkārši joks. Ir viegli rādīt ar pirkstu tad, kad kaut kas slikts jau ir noticis,” teica “Magic” basketbolists.

Šosezon 27 gadus vecais Furnjē laukumā gājis 61 mačā, kurā viņš vidēji iemetis 18,8 punktus, izcīnījis 2,6 bumbas zem groziem un atdevis 3,2 piespēles.

Šobrīd Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktas ir teju visas pasaules sporta sacensības, ieskaitot tādus prestižus turnīrus kā Nacionālā basketbola asociācija (NBA), Nacionālā hokeja līga (NHL) un UEFA Čempionu līga. Atcelts arī, piemēram, šogad paredzētais Eiropas čempionāts futbolā un pasaules čempionāts hokejā.

Latvijā oficiāli šobrīd ir konstatēti 124 koronavīrusa gadījumi, no kuriem viens cilvēks ir izārstējies. Mirušo pagaidām mūsu valstī vīrusa dēļ nav. Pasaules veselības organizācija (WHO) pavēstījusi, ka Eiropa šobrīd ir vīrusa epicentrs.

Savukārt ASV konstatēti 26 892 saslimšanas gadījumi. 178 cilvēki izārstējušies, bet 348 – miruši.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par