Magņitogorskas “Metallurg” līderis Mozjakins atkārto KHL rekordu sezonā gūto vārtu skaita ziņā (+VIDEO)

13/01/2017 20:37

Magņitogorska (Krievija), 13.janv., LETA. Pašreizējās Gagarina kausa īpašnieces Magņitogorskas “Metallurg” līderis Sergejs Mozjakins piektdien iemeta kārtējās divas ripas un atkārtoja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) rekordu vienā sezonā gūto vārtu skaita ziņā.

“Metallurg”, kas jau ir nodrošinājusi sev vietu izslēgšanas spēlēs, mājās ar 6:3 (0:2, 2:1, 4:0) uzvarēja Maskavas “Spartak” vienību, izcīnot piekto panākumu pēdējos sešos mačos, bet pretiniekiem sagādājot jau piekto neveiksmi pēc kārtas.

Mozjakins guva “Metallurg” pirmos un ceturtos vārtus, bet šosezon viņš pretinieku vārtsargus jau ir pārspējis 36 reizes. Pirms divām sezonām 36 vārtus sezonā guva arī amerikānis Stīvs Mozess, kurš pārstāvēja Helsinku “Jokerit” vienību, tobrīd uzstādot jaunu līgas rekordu, kuru šosezon Mozjakins, visticamāk, pārsitīs.

Aizvadītajā mačā “Spartak” otrā perioda sākumā izvirzījās vadībā ar 3:0, taču turpinājumā dominēja “Metallurg”, kuri līdz otrajam pārtraukumam divus vārtus atspēlēja, bet 53.minūtē panāca izlīdzinājumu. Cīņas 58.minūtē Mozjakins guva uzvaras vārtus, bet pamatlaika pēdējā minūtē laukuma saimnieki iemeta vēl divas ripas, vienu no tām tukšos pretinieku vārtos.

Mozjakins, kurš ir vairākkārtējas iepriekšējo KHL sezonu rezultatīvākais spēlētājs, šosezon 49 spēlēs ir guvis 36 vārtus un atdevis 33 rezultatīvas piespēles, ar 69 punktiem būdams pārliecinoši labākais arī šajā sezonā.

Visu laiku rezultatīvākajam KHL spēlētājam Mozjakinam individuāli veiksmīgākā līgā bija 2012./2013.gada sezona, kurā viņš guva 35 vārtus. Vēl divās KHL sezonās viņš izcēlies ar 34 precīziem metieniem.

Tikmēr citā spēlē “Soči” komanda viesos ar 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienus sērijā uzvarēja Čeļabinskas “Traktor” komandu. Uzvaras “bullīti” viesiem iemeta Jegors Morozovs.

KHL un Rietumu konferences līdere ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, kas 48 cīņās tikusi pie 112 punktiem, bet par punktu mazāk ir 49 spēles aizvadījušajai Maskavas CSKA. Šīs abas komandas jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīrā.

Tikmēr Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra, ar 94 punktiem 49 spēlēs ir trešajā vietā. Piektā ar 86 punktiem ir Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo”, bet Helsinku “Jokerit” un Artūrs Kulda ar 74 punktiem 48 mačos ir astotajā pozīcijā.

Savukārt Rīgas “Dinamo” ar 45 punktiem 49 spēlēs Rietumu konferencē ir pēdējā starp 14 vienībām, bet no izslēgšanas turnīra zonas to šķir 29 punkti. Rīdziniekiem līdz regulārās sezonas beigām atlikušas vēl 11 cīņas, kurās maksimāli iespējams iegūt 33 punktus.

Nākamo spēli Rīgas klubs aizvadīs sestdien viesos pret Habarovskas “Amur”.

Austrumu konferencē līderei Magņitogorskas “Metallurg” ir 105 punkti 49 spēlēs, kamēr Oskars Bārtulis un Vladivostokas “Admiral” ar 67 punktiem ir astotā. Tikmēr aizsarga Kristapa Sotnieka un Edgara Masaļska pārstāvētā Toljati “Lada”, ko trenē Artis Ābols, ar 57 punktiem 49 spēlēs ir 12.pozīcijā, no astotās vietas atpaliekot par desmit punktiem.