Magņitogorskas “Metallurg” Špenglera kausa ceturtdaļfinālā piekāpjas Vācijas vienībai “Ice Tigers”

29/12/2018 21:43

Tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā šodien tiek aizvadīti ceturtdaļfināla dueļi, pirmajā no tiem zaudējumu pret Vācijas augstākās līgas (DEL) klubu Nirnbergas “Ice Tigers” piedzīvojot divkārtējiem Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempioniem Magņitogorskas “Metallurg” – 1:3 (0:1, 1:2, 0:0).

“Magņitka” priekšsacīkstēs “Torriāni” grupā izcīnīja uzvaru soda metienu sērijā pār Roberta Bukarta un Gunta Galviņa pārstāvēto Tžinecas “Ocelari” (2:1), kam sekoja zaudējums pagarinājumā pret grupas uzvarētāji Somijas “KaIPa”. Tikmēr “Ice Tigers” “Katīni” grupā palika pēdējā vietā, jo piedzīvoja zaudējumus pret mājiniekiem “Davos” (2:3) un arī Kanādas izlasi (2:6).

Nirnbergas klubs duelī pret “Metallurg” pirmo periodu noslēdza vadībā ar 1:0, bet izlīdzinājumu “magņitka” panāca jau otrās trešdaļas 64. sekundē, kad skaitlisko vairākumu realizēja Nikolajs Kuļomins. Vācijas vienība gan visai drīz ne tikai atkal izvirzījās priekšā, bet arī dubultoja pārsvaru – vispirms 27. minūtē viena vīra pārsvaru izmantoja Brendons Baks, savukārt 29. minūtē 3:1 panāca Leonards Fēderls.

Atlikušajās minūtēs neviena no komandā vairs vārtus nespēja gūt, kas nozīmēja “Ice Tigers” uzvaru ar 3:1 un vietu Špenglera kausa pusfinālā, kur to jau gaida atkārtota tikšanās ar Kanādu, kas veidota no Eiropas un Ziemeļamerikas līgās spēlējošajiem hokejistiem.

Otrajā ceturtdaļfinālā Harija Vītoliņa vadītā “Davos” tiksies ar “Ocelari” vienību. Dueļa uzvarētājs par vietu turnīra finālā tiksies ar somu “KaIPa”.

Špenglera kausa izcīņā pēdējos trīs gadus par uzvarētāji kronēta Kanādas izlase.