Mainās “VEF Rīga” pretinieki un izspēles sistēma Čempionu līgā

Aigars Šķēle
Aigars Šķēle | Foto: "VEF Rīga"

Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas 2020./21.gada sezonas spēles notiks grupās pa četrām komandām, “” tiekoties ar Viļņas “Rytas”, “Strasbourg”, kā arī “Peristeri” no Grieķijas, ziņo FIBA.

Pamatojoties uz FIBA ??Medicīnas padomdevēju grupas saņemto informāciju par Covid-19, kas pārskatīja jaunākos zinātniskos datus un publikācijas, ko FIBA ??sniedza Pasaules Veselības organizācija (PVO), kā arī ņemot vērā imunoloģijas ekspertu viedokli, līgas organizatori ir nolēmuši mainīt sacensību formātu.

Izmaiņas balstās uz pieņēmumu, ka nākamajos mēnešos izplatības rādītāji un attiecīgie ierobežojumi visticamāk būtiski nemainīsies.

Tādēļ, “lai aizsargātu spēlētāju, treneru un amatpersonu veselību un drošību, kā arī nodrošinātu godīgu konkurenci un pienācīgi organizētu spēles, Čempionu līgas regulārā sezona tiks spēlēta astoņās grupās pa četrām komandām katrā, nevis četrās grupās pa astoņiem dalībniekiem”.

Organizatori skaidro, ka, saglabājot to pašu spēļu kalendāru (otrdienās un trešdienās), formāta maiņa nodrošinās līgas spēļu iknedēļas norisi, samazinās komandu starptautiskos ceļojumus un piedāvās tām lielāku elastību, neietekmējot nacionālo līgu grafikus. Pārmaiņu mērķis ir aizsargāt arī nodrošināt sezonas pabeigšanu.

Astoņas jaunās grupas ir izveidotas atbilstoši regulārās sezonas izlozei jūlijā un ņemot vērā izlozē izmantotos izsēšanas numurus un grozus, kas izveidoti pēc Čempionu līgas klubu reitinga.

“VEF Rīga” E grupā tiksies ar Viļņas “Rytas”, “Strasbourg”, kā arī “Peristeri” no Grieķijas.

Klubi katrā grupā aizvadīs sešas spēles (trīs spēles – mājās, trīs – izbraukumā), katras grupas divām labākajām komandām kvalificējoties astotdaļfinālam. Precīzs astotdaļfināla formāts tiks apstiprināts vēlāk, ņemot vērā izmaiņas Covid-19 frontē.

No oktobra līdz janvārim tiks aizvadītas divpadsmit spēļu dienas, vienas grupas komandām spēles paredzot ik pēc divām nedēļām. Pirmās spēles notiks no 20. līdz 21.oktobrim.

Pilns atjauninātais spēļu grafiks tiks paziņots vēlāk.

Jau ziņots, ka vēl jāpabeidz arī iepriekšējā sezona. 30.septembrī un 1.oktobrī paredzēts aizvadīt 2019./2020.gada sezonas ceturtdaļfināla spēles, bet 2.oktobrī jau notiks pusfināli. Bronzas mačs un fināls plānots 4.oktobrī.

Jaunajā sezonā vietu pamatturnīrā ieguvušas visas komandas, kas aizvadītajā sezonā vēl turpināja cīņu par trofeju. Kopumā vietu nākamās sezonas pamatturnīrā ieguva 28 klubi, tostarp arī “VEF Rīga”.

“VEF Rīga” aizvadītajā sezonā debitēja Čempionu līgā, uzvarot pirmo spēli, bet nākamajās 13 ciešot zaudējumus. Pirms tam turnīrā Latviju trīs sezonas pārstāvēja “Ventspils”, kas pērn nepārvarēja kvalifikāciju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par