Mairis Briedis – Juniers Dortikoss (TEKSTA TIEŠRAIDE)

26/09/2020 22:00

Šonakt Vācijas pilsētā Minhenē tiek aizvadīts Pasaules boksa supersērijas (WBSS) fināls pirmajā smagajā svarā, kurā Latvijas vadošais bokseris Mairis Briedis (26-1) tiekas ar kubieti Junieru Dortikosu (24-1).

35 gadus vecais Briedis un 34 gadus vecais Dortikoss cīnās par Muhameda Ali trofeju, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu un žurnāla “The Ring” jostu. Covid-19 pandēmijas dēļ 2018./19. gada sezonas finālcīņa tika pārcelta, jo sākotnēji tā bija paredzēta 21. martā.

01:04 Pēc ilgām tiesnešu apspriedēm Briedis kļūst par supersērijas čempionu!

12. raunds Noslēdzošo raundu aktīvāk sāk Dortikoss, kurš cenšas glābt visu, kas glābjams. Abi bokseri izliek pēdējos spēkus un cenšas doties uzbrukumos. Līdzīgā pēdējā raundā duelis noslēdzas!

11. raunds Briedis trāpa vairāk sitienus, taču pie perfektas situācijas, lai nokautētu kubieti, Mairis netiek. Dortikosam nākas daudz aizsargāties, taču viņš turas kājās.

10. raunds Gan latvietis, gan kubietis apmainās ar uzbrukumiem, taču neviens lieki neriskē. No abu puses tiek ievērota piesardzība. Briedis raunda beigās vairākas reizes pamatīgi satricina kubietim galvu, tomēr Dortikoss nekrīt.

9. raunds Dortikoss izskatās mazliet vairāk noguris nekā Briedis, taču izteikts favorīts nav neviens.

8. raunds Cīkstoņi mazliet paguruši un temps vairs nav tik jaudīgs. Treneri no malas Briedim bļauj: “Strādā!” Abi rāda līdzvērtīgu sniegumu, bet treneri vēlas, lai Mairis darbojas aktīvāk.

7. raunds Abi bokseri saņem aizrādījumus par turēšanu. Gan Briedis, gan Dortikoss manāmi uzvilkušies, viens otram veicot agresīvus uzbrukumus. Pēc tiem abi mazliet nomierinās, bet Briedis atkal aktīvāks raunda beigās.

6. raunds Cīņa pusē! Briedis raunda beigās izpilda dažus jaudīgus sitienus savam pretiniekam, tomēr Dortikoss iztur. Latvietis kopumā aizvada kvalitatīvu raundu.

5. raunds Dortikoss izpilda vairākus spēcīgus džebus, bet Briedis saņem aizrādījumu no tiesneša, lai latvietis pārāk neaizraujas ar klinču. Briedis šajā raundā nerāda ļoti aktīvu sniegumu un aktivizējas tikai pēdējās sekundēs.

4. raunds Abi bokseri cīnās uzmanīgi līdz Briedis dodas agresīvākā uzbrukumā. Arī Dortikoss nepaliek atbildi parādā, tomēr kopumā rāda līdzvērtīgu sniegumu.

3. raunds Briedis apdullina Dortikosu ar labu sitienu kombināciju un cenšas dominēt pār kubieti. Mairis kopumā nodemonstrē labu sniegumu.

2. raunds Latvietis mēģina būt piesardzīgs, taču reizē izpilda arī pāris labus sitienus. Dortikoss iespiež Briedi stūrī, tomēr latvietis tiek no tā ārā. Briedis daudz nogaida un pagaidām nav pārāk agresīvs.

1. raunds Briedis saņem bīstamu sitienu kombināciju no Dortikosa, taču atbild ar pāris spēcīgiem džebiem.

00:13 Vakara galvenā cīņa sākusies! Dueli tiesā poļu arbitrs.

00:12 Abi bokseri devušies ringā. Cīņas sākums pēc īsa brīža! Tajā tiks aizvadīti maksimālais 12 raundi katrs pa trīs minūtēm.

00:02 Tūdaļ sāksies vakara kulminācija – Mairis Briedis pret Junieru Dortikosu!

00:00 Radovans pārliecinoši nosargā savu titulu, izcīnot karjeras 14. uzvaru! Lavalam tikmēr šis ir astotais zaudējums, tomēr viņš par cīņu saņems lielāku honorāru nekā Radovans.

23:57 Visai blāva cīņa noslēgusies. Ringā atradās divu dažādu līmeņu bokseri, bet Radovans tik un tā nemēģināja veikt agresīvus uzbrukumus. Lavals tikmēr būtībā nostaigāja šo cīņu, neizceļoties ar pilnīgi neko ievērības cienīgu, kas ir visai loģiski, ņemot vērā, ka šai cīņai uzaicinājumu saņēma īsi pirms tās.

23:30 Šajā cīņā Radovans aizstāv savu Eiropas čempiona IBF vidējā svara jostu. Duelis ilgst maksimālais 10 raundus – katrs trīs minūtes.

23:27 Izskatās, ka Lavals cīņai piekritis tikai honorāra dēļ, kas, ņemot vērā Talareka pēdējā brīža atteikumu, ir lielāks nekā būtu jābūt. Radovans dominē, bet nigērietis būtībā tikai aizsargājas un nopietnus uzbrukumus neveic.

23:26 Talareka vietā stājies nigērietis Nuhu Lavals (27-7), kurš dzīvo un trenējas Vācijā. Viņš uzaicinājumu saņēma īsi pirms cīņas, jo vēl pirms divām dienām duelim pieteikts bija Talareks.

23:16 Uz nākamo cīņu nav ieradies polis Roberts Talareks (24-13), taču duelis pret vācieti Denisu Radovanu (13-0) notiek, jo ir atrasts aizstājējs.

23:11 Otrā cīņā pārliecinoši triumfē Buns! Viņam tā ir 16. uzvara karjerā, kamēr Laine cieta 14. neveiksmi. Buns karjeru turpina bez zaudējumiem.

23:09 Beigusies arī otra cīņa. Buns pamatīgi nodauzīja Laini, taču soms noturējās kājās līdz pat beigām. Laine būtībā vienkārši centās izdzīvot ringā, kas viņam izdevās, taču zaudējums ir neizbēgams.

22:43 Cīņas notiek klusumā “Plazamedia Broadcast Center” televīzijas studijā. Klātienē līdzjutēju nav un līdz ar to var ļoti labi dzirdēt treneru norādes un tiesneša teikto.

22:37 Duelis sācies! Arī šajā mačā nenotiek cīņa par jostām.

22:35 Tūlīt sāksies vakara otrā no četrām cīņām. Tajā tiksies 36 gadus vecais soms Timo Laine (26-13) un 28 gadus vecais vācietis Leons Buns (15-0). Abi bokseri aizvadīs maksimālais astoņus raundus katru pa trīs minūtēm.

22:30 Karjeras sesto uzvaru līdzīgā cīņā pēc punktiem gūst Ališa, kura joprojām ir nepārspēta, bet Kisai šī bija 14. neveiksme. Ungāriete bija manāmi neapmierināta ar tiesnešu lēmumu, jo abas šķīra vien daži punkti.

22:30 Cīņa noslēgusies! Tiesneši lemj, kurai sportistei piešķirt uzvaru.

22:05 Pirmās ringā devušās dāmas. Vāciete Sofija Ališa (5-0) tiekas ar ungārieti Edinu Kisu (15-13). Šajā duelī tiek aizvadīti maksimālais astoņi raundi katrs pa divām minūtēm, bet cīņa par jostām nenotiek.

22:00 Cīņu vakars ir sācies! Pirms Brieža un Dortikosa dueļa tiks aizvadītas trīs zemākas raudzes cīņas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa
01/08/2021 09:11

Graudiņa/Kravčenoka parāda raksturu un iekļūst Tokijas OS ceturtdaļfinālā

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka Tokijas olimpisko spēļu izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (16:21; 21:17; 15:13) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistes Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu. Trešajā setā…