Makdeividam ceturtais hat-trick NHL karjerā, Žirū 200. vārti (VIDEO)

19/02/2018 08:42
Konors Makdeivids, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) naktī no svētdienas uz pirmdienu tika aizvadītas septiņas spēles, no kurām divas bija īpašas komandu kapteiņiem. Edomontonas ”Oilers” kapteinis Konors Makdeivids izcēlās ar ceturto hat-trick savā NHL karjerā, bet Filadelfijas ”Flyers” kapteinis Klods Žirū guva 200. vārtus savā NHL karjerā.

Konors Makdeivids ceturto reizi savā NHL karjerā guva trīs vārtus vienā spēlē jeb izcēlās ar hat-trick un palīdzēja Edmontonas ”Oilers” viesos ar 4:2 pieveikt Kolorado ”Avalanche”. Viesi pārtrauca savu sešu zaudējumu sēriju un sagādāja ”Avalanche” pirmo zaudējumu savā laukumā pēdējās 11 cīņās.

Desmito uzvaru pēdējās 12 spēlēs izcīnīja Toronto ”Maple Leafs”, kas ar 3:2 izbraukumā pieveica Detroitas ”Red Wings”. Viesiem uzvaru 31 sekundi līdz pamatlaika beigām izrāva talantīgais Ostins Metjūzs, kurš guva savus 27. vārtus sezonā.

Pašreizējā Stenlija kausa īpašniece Pitsburgas ”Penguins” ar 5:2 viesos sakāva Kolumbusas ”Blue Jackets” un kļuva par Metropolitēna divīzijas līderi. Pamatus uzvarai ”Penguins” ielika jau pirmajā trešdaļā, kad iemeta trīs vārtus un ieguva divu ripu pārsvaru. Džeiks Gencels izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, bet Railījs Šīhens atzīmējās ar diviem precīziem metieniem. Tikmēr latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers netika pieteikts spēlei.

Sanhosē ”Sharks” ar identisku rezultātu (5:2) mājās apspēlēja Dalasas ”Stars”. Visus piecus vārtus laukuma saimnieki guva pirmajās 25 minūtēs. Sanhosē kapteinis Džo Pavelskis guva 15. vārtus sezonā un atdeva divas rezultatīvas piespēles, bet ”Sharks” dāņu uzbrucējs Mikels Boedkers izcēlās ar diviem precīziem metieniem. Tikmēr katastrofālu spēli aizvadīja ”Stars” pamatvārtsargs Bens Bišops, kurš pirmajā trešdaļā atvairīja tikai vienu no pieciem pretinieku metieniem un tika nomainīts.

Tikmēr sesto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs izcīnīja Filadelfijas ”Flyers”, kas izbraukumā ar 7:4 pārspēja ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojušo Ņujorkas ”Rangers”. Mājinieki pirmajā trešdaļā divreiz izvirzījās vadībā, taču ”Flyers” desmit minūšu laikā guva trīs vārtus un pārņēma vadību. Arī ”Rangers” spēja divreiz atspēlēties, tomēr viesi guva trīs bezatbildes vārtus un izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Filadelfijas kapteinis Klods Žirū guva 200. vārtus savā NHL karjerā un izdarīja divas rezultatīvas piespēles. Ar vārtiem un divām piespēlēm izcēlās arī ”Flyers” otrgadnieks Treviss Konecnijs.

Rietumu konferences vicelīdere Vinipegas ”Jets” mājās ar 7:2 sakāva Floridas ”Panthers” un svinēja trešo panākumu pēc kārtas. Izšķirošo pārsvaru laukuma saimnieki ieguva pēdējā trešdaļā, kuras laikā iemeta četrus bezatbildes vārtus. ”Jets” otrgadnieks Kails Konors guva savus 20. un 21. vārtus sezonā.

Savukārt Ņūdžersijas ”Devils” izbraukumā ar 3:2 pagarinājumā pieveica Karolīnas ”Hurricanes”. Viesiem uzvaru 23 sekundes līdz pagarinājuma beigām nodrošināja Teilors Hols. Savukārt ”Devils” vārtsargs Kīts Kinkeids tika galā ar 40 no 42 pretinieku metieniem.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta svētdienas spēļu rezultāti:

Ņujorkas “Rangers” – Filadelfijas “Flyers” 4:7 (3:3, 1:2, 0:2);

Kolorādo “Avalanche” 2:4 (1:0, 1:1, 0:3);

Karolīnas “Hurricanes” – Ņūdžersijas “Devils” 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1) – pagarinājumā;

Kolumbusas “Blue Jackets” – Pitsburgas “Penguins” 2:5 (1:3, 0:1, 1:1);

Detroitas “Red Wings” – Toronto “Maple Leafs” 2:3 (0:0, 1:2, 1:1);

Sanhosē “Sharks” – Dalasas “Stars” 5:2 (4:0, 1:0, 0:2);

Vinipegas “Jets” – Floridas “Panthers” 7:2 (1:1, 2:1, 4:0).