Makdeividam “hat-trick”, Kanāda viegli tiek galā ar norvēģiem (VIDEO)

10/05/2018 23:25

Pasaules čempionātā hokejā pārliecinoši turpina startēt Kanādas valstsvienība, kas šovakar B apakšgrupas vēlajā spēlē ar rezultātu 5:0 sausā atstāja norvēģus.

Kļavu lapām šis bija trešais panākums aizvadītajās četrās cīņās. Vienīgais zaudējums tika piedzīvots čempionāta pirmajā spēlē, Ziemeļamerikas derbijā nedaudz negaidīti piekāpjoties Amerikas Savienotajām Valstīm (4:5 pēcspēles metienos). Tikmēr Norvēģija iekrājusi trīs punktus par zaudējumu pagarinājumā pret Latviju (2:3) un panākumu bullīšos pār Vāciju (5:4).

Kanādieši jau spēles pirmajā periodā veica nopietnu pieteikumu uz uzvaru, izpildot krietni vairāk metienus pa vārtiem (12-2), un jau otrajā minūtē pie norvēģu vārtiem neviena nepiesegts nonāca Konors Makdeivds, kurš atklāja mača rezultātu. Perioda turpinājumā skandināvi izturēja pāris skaitliskos noraidījumus, tomēr 13. minūtē mazākumā lielisku individuālo meistarību nodemonstrēja Bo Horvats, panākot 2:0. Tas vēl nebija viss pirmajā trešdaļā, jo ar skaistiem vārtiem kritienā dubli nokārtoja Makdeivids – 3:0.

Aizvadītās Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas rezultatīvākais spēlētājs Makdeivids pie iespētā neapstājās un otrā perioda vidū sasniedza “hat-trick”. Edmontonas “Oilers” uzbrucējs apslidoja sāncenšu vārtus, un nelaikā paklupa Norvēģijas vārtsargs Larss Haugens, ko Makdeivids izmantoja, ar atkārtotu metienu panākot 4:0. Kanādiešu spēlētājs Žans-Gabriels Pažo vēlāk par spēka paņēmienu sāncenša galvas rajonā saņēma 2+10 minūšu noraidījumu, tomēr uzbrukumā nevarīgie norvēģi neko bīstamu nespēja izveidot.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā otro reizi precīzs bija arī Horvats, taču atlikušajās pamatlaika minūtēs hokeja dzimtenes pārstāvji palielināt pārsvaru vairs nespēja, kaut arī iespēju netrūka (un tika nopelnīti divi skaitliskie vairākumi).

Makdeivids maču noslēdza ar trīs vārtu guvumiem, bet ar diviem rezultativitātes punktiem izcēlās Horvats (2+0) un Pareiko (0+2).

Pasaules čempionāts hokejā, B apakšgrupa

Norvēģija – Kanāda 0:5 (0:3, 0:1, 0:1) (Makdeivids 3+0, Horvats 2+0, Pareiko 0+2)

Metieni: 10-33

Soda minūtes: 22-16