Makdeividam karjeras desmitais “hat-trick”, Ovečkinam vārti “Capitals” neveiksmē (VIDEO)

17/10/2021 09:14
Konors Makdeivids

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) satriecošu maču aizvadīja zvaigžņotais kanādiešu uzbrucējs Konors Makdeivids, kurš ar “hattrick” kaldināja Edmontonas “Oilers” uzvaru ar 5:2 pret Kalgarī “Flames” Albertas provinces kaujā. Citviet, savukārt, krievu hokeja zvaigznes Aleksandra Ovečkina vārti neglāba Vašingtonas “Capitals” no minimāla zaudējuma pret aizvadīto divu sezonu čempioni Tampabejas “Lightning”.

“Oilers” vadībā izvirzījās jau pirmā perioda 14.minūtē, kad rezultātu uz tablo atklāja Dereks Raieins. Tam sekoja divi Makdeivida vārti skaitliskajā vairākumā. Mača turpinājumā “Flames” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, panākot 2:3, taču ar to izrādījās par maz. “Oilers” turpināja rezultatīvi uzbrukt, vārtus trešajā periodā gūstot Jesse Puljarāvi un vēlreiz Konoram Makdeividam.

24 gadus vecais Makdeivids šonakt izcēlās ar savu desmito “hattrick”, kas gūti septiņo NHL pavadīto sezonu laikā. Zīmīgi, ka no aktīvi spēlējošajam līgas hokejistiem vairāk ir tikai Aleksandram Ovečkinam (27), Jevgēnijam Malkinam (12) un Sidnijam Krosbijam (11).

Makdeivids, kurš lieliski iesācis jauno sezonu, demonstrēja fantastisku spēli arī pagājušajā 2020./2021 gada sezonā, izpelnoties vērtīgākā spēlētāja (MVP) godu. Viņš bija neapturams regulārajā turnīrā, sakrājot 105 (33+72) punktus 56 spēlēs, kļūstot par vienīgo hokejistu, kurš guva vairāk nekā 100 punktus. Savukārt četrās “play-off” spēlēs viņam bija 1+3.

Citviet Vašingtonas “Capitals” mājās ar 1:2 papildlaikā atzina aizvadīto divu gadu čempiones Tampabejas “Lightning” pārākumu. Uzvarētājiem ar goliem izcēlās Mihails Sergačovs un Stīvens Stemkoss, bet Vašingtonas vienības rindās vienīgos vārtus guva zvaigžņotais krievu uzbrucējs un kluba kapteinis Aleksandrs Ovečkins. 14 sekundes pēc saviem pirmajiem vārtiem Ovečkins izcēlās vēlreiz, taču pēc video pārbaudes tiesneši lēma vārtu guvumu neieskaitīt.

Ovečkins uz ledus pavadīja lielāko spēles laiku starp galvaspilsētas komandas uzbrucējiem, proti, 23 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā izdarīja astoņus metienus pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu (0).

Šīs sezonas divos mačos Ovečkina kontā ir trīs vārti un divas rezultatīvas piespēles. Krievu uzbrucējs šodien guva savus 733. karjeras vārtus NHL un šobrīd ierindojas piektajā vietā starp līgas vēsturē labākajiem snaiperiem. Lai apdzītu ceturtās vietas īpašnieku Bretu Holu, kurš karjeras laikā savulaik guva 741 vārtus, Ovečkinam vēl ir jagūst astoņi vārti. Savukārt rekordists šajā rādītājā ar 894 vārtiem ir leģendārais Veins Greckis.