Makgregors pret “Kovboju” – milzu honorāri un goda aizstāvēšana

Konors Makgregors, sportazinas.com
Konors Makgregors | Foto: UFC Europe

Šajā nedēļas nogalē atgriešanos “Ultimate Figting Championship” () arēnā piedzīvos jauktās cīņas mākslas zvaigzne , kurš naktī uz svētdienu 246 pasākuma ietvaros mērosies spēkiem ar amerikāni Donaldu Seroni.

Pasākums sāksies plkst. 2:00, bet Makgregora un Serones cīņa būs noslēdzošā. Pirms tam oktagonā izies virkne citu cīkstoņu. Līdz ar to centrālā dueļa sākums varētu būt ap plkst. 7:00 pēc Latvijas laika.

Makgregors pēdējo cīņu aizvadīja 2018. gada oktobrī, bet Serone cīnījās krietni nesenāk, jo oktagonā izgāja pērnā gada septembrī. Seronem šobrīd ir divi zaudējumi pēc kārtas, un Makgregors var pagarināt viņa neveiksmju joslu. Savukārt Seronem ir iespēja pirmo reizi Makgregora karjerā sagādā viņam divas neveiksmes pēc kārtas, jo līdz šim pēdējā duelī īrs cieta neveiksmi.

Makgregors uzvarēs jau pirmajā raundā
19.01.20
1
5.00

Mačs starp Makgregoru un Seroni norisināsies šī gada 19. janvārī ASV pilsētā Lasvegasā. Biļetes uz skandalozā īra atgriešanās cīņu bija izpārdotas vienas dienas laikā. Tiek ziņots, ka ienākumi no biļešu tirdzniecības sasnieguši aptuveni 10 miljonus ASV dolāru, kas ir aptuveni deviņi miljoni eiro.

Tiek vēstīts, ka abi cīkstoņi šajā duelī nopelnīs lielākos honorārus viņu UFC karjerās. 31 gadu vecais Makgregors savā iepriekšējā cīņā pret Habibu Nurmagomedovu nopelnīja trīs miljonus dolāru (ap 2,7 miljoniem eiro), kamēr 36 gadus vecais “Kovbojs” par zaudējumu pret Džastinu Geidži iepriekšējā duelī saņēma “nieka” 195 tūkstošus dolāru (ap 175,4 tūkstošiem eiro).

Ja neskaita klāt procentu no cīņas maksas translācijas un sportista līgumu ar “Reebok”, tad īru sportists par svētdienas dueli nopelnīs piecus miljonus ASV dolāru (ap 4,5 miljoniem eiro). Savukārt viņa pretinieks  kļūs bagātāks par diviem miljoniem dolāru (ap 1,8 miljoniem eiro).

Image

“Betsafe” bukmeikeri uz cīņu piedāvā īpašo likmi. Proti, koeficientu 5.00, ka Makgregors izcīnīs uzvaru jau pirmajā raundā. Maksimālā likme uz šo piedāvājumu ir pieci eiro. Tāpat bukmeikeri uzskata, ka Makgregoram ir labākas izredzes uzvarēt jebkurā gadījumā. Koeficients uz viņa uzvaru ir 1.31, kamēr uz Serones panākumu – 3.45.

“Betsafe” uz šo cīņu piedāvā arī jauno klientu bez riska likmi. Tas ir īpašs piedāvājums tikai uz šo cīņu, kura ietvaros. Neatkarīgi no iznākuma ir iespējams saņemt 25 eiro likmi bez zaudējuma riska par pareizu atbildi, taču kļūdas gadījumā iespējams iegūt piecu eiro likmi bez zaudējuma riska.

Serone savu iesauku “Kovbojs” nav ieguvis tāpat vien. Viņš dzīvo rančo, kurā audzē cūkas, govis, kazas un citus dzīvniekus. Jaunībā viņš nodarbojies ar rodeo un joprojām regulāri apmeklē rodeo sacensības. Reiz viņš pavaicāja UFC prezidentam Danam Vaitam, vai paralēli UFC drīkst profesionāli nodarboties ar rodeo, uz ko saņēma kategorisku noliegumu. Zīmīgi, ka jaunības gados Serone gandrīz kļuva par ārstu, ejot savu vecāku un vecvecāku ceļu, taču viņš nolēma pievērsties cīņas sportam.

Tikmēr Makgregors savas dzīves laikā iesaistījies vairākās nekārtībās. 2018. gadā viņš kopā ar dažiem draugiem uzbruka UFC autobusam, tad viņš bārā Īrijā iesita kādam gados vecākam vīrietim un galu galā paziņoja par karjeras beigšanu. Savu viedokli viņš pēc tam mainīja un jau šonedēļ būs atpakaļ UFC arēnā.

MMA karjeras laikā “Kovbojs” izcīnījis 36 uzvaras un cietis 13 neveiksmes. Tikmēr Konors savā MMA karjerā cietis vien četrus zaudējumus 25 cīņās, tajā skaitā sāpīgu neveiksmi pēdējā mačā pret Krievijas slavenāko UFC cīkstoni Habibu Nurmagomedovu.

Ilgi gaidītajā duelī ceturtajā raundā Habibs pārspēja Makgregoru ar sāpju paņēmienu (“rear-naked choke”), tādējādi nosargājot savu čempiontitulu vieglajā svarā. Uzreiz pēc cīņas Habibs un arī Konors iesaistījās pamatīgās nekārtībās, ko pārtraukt izdevās tikai ar apsardzes darbinieku palīdzību. Abiem tika piešķirti naudas sodi un diskvalifikācijas.

Makgregors vairākkārt izteicies par vēlmi aizvadīt revanša cīņu pret Habibu, taču pagaidām šāds piedāvājums netiek nopietni izskatīts Nurmagomedova nometnē. Kā atklāja pats Habibs, sākumā Konoram būtu jāizcīna desmit uzvaras pēc kārtas, tikai tad viņi varētu runāt par revanšu. Zīmīgi, ka Habibs savā karjerā līdz šim vēl nav izjutis zaudējumu rūgtumu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par