Maktavišs: Krievijā mani kritizēja, jo nebiju stingrs pret spēlētājiem

Kreigs Maktavišs, sportazinas.com
Kreigs Maktavišs | Foto: Jaroslavļas "Lokomotiv"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Jaroslavļas “Lokomotiv” bijušais galvenais treneris atklājis, ka vienības vadība vairākkārt kritizēja viņa darba metodes.

“Parasti ar kluba prezidentu Juriju Jakovļevu mēs tikāmies pēc zaudējumiem,” atcerējās 61 gadu vecais speciālists. “Nav svarīgi, vai tā bija neveiksme pārbaudes mačā vai regulārajā turnīrā. Tikšanās notika viņa kabinetā, ja mēs spēlējām Jaroslavļā, vai viņa istabā viesnīcā, ja mēs spēlējām izbraukumā. Parasti mani kritizēja divu iemeslu dēļ – es nebiju stingrs pret spēlētājiem un veltīju krievu spēlētājiem pārāk maz kritikas,” pastāstīja Maktavišs.

“Viņš uzskatīja, ka tā ir vienīgā metode, ar kuru ir iespējams sasniegt rezultātu. Apgalvoja, ka krievu hokejisti jau kopš bērnības ir pieraduši pie šādas attieksmes. Es nevarēju viņam piekrist, uzskatīju, ka jāveido normālas attiecības, lai mūsu starpā valdītu uzticība. Tad hokejisti trenētos un spēlētu ar 100% atdevi. Šajā jautājumā mēs ar prezidentu nevarējām atrast kopsaucēju,” atcerējās Maktavišs.

Pirms kļūšanas par “Lokomotiv” treneri kanādietis septiņus gadus nostrādāja dažādos amatos Nacionālās hokeja līgas () klubā Edmontonas “Oilers”. Pārtraukums Maktaviša trenera karjerā iestājās pēc 2011./2012. gada sezonas, kad viņš vadīja Amerikas hokeja līgas (AHL) klubu Čikāgas “Wolves”. Treneris strādājis ne tikai klubos, bet arī Kanādas izlasē, divas reizes aizvedot valstsvienību līdz pasaules čempionāta finālam.

Maktaviša KHL karjera nebija ilga. Sezona sākās 1. septembrī, bet jau 24. septembrī viņš tika atlaists. Astoņos mačos viņa vadītā “Lokomotiv” izcīnīja vien trīs uzvaras un kluba vadībai ātri beidzās pacietība. Kanādieša vietā tika nozīmēts vietējais speciālists Aleksandrs Ardaševs, lai gan reāli galvenā trenera pienākumus pilda Maiks Pelino.

Šobrīd “Lokomotiv” ieņem astoto vietu Rietumos ar 12 panākumiem 25 spēlēs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par