Malaizijas badmintonisti par spēļu ietekmēšanu saņem 15 un 20 gadu diskvalifikācijas

Foto: Getty Images

Diviem Malaizijas badmintonistiem piespriestas diskvalifikācijas uz 15 un 20 gadiem par korupciju un spēļu rezultātu sarunāšanu, trešdien paziņojusi Pasaules Badmintona federācija (BWF).

Bargākos mērus saņēmis 25 gadus vecais Zulfadli Zulkifli, kurš diskvalificēts uz 20 gadiem. 2011.gada pasaules junioru čempions saņēmis arī 25 000 dolāru (21 000 eiro) lielu naudas sodu.

Tikmēr 31 gadu vecais Tančuns Seangs diskvalificēts uz 15 gadiem un sodīts ar 15 000 dolāriem (13 000 eiro). Abi vainīgie pārkāpuši BWF kodeksu par “likmju izdarīšanu, derībām un spēļu rezultātiem”.

Notikušo BWF Ētikas komisija izskatīja februārī un abus spēlētājus vainoja korupcijā ievērojamā laika posmā un daudzos turnīros kopš 2013.gada. Zulfadli pārkāpumu bija vairāk – viņš tika manipulējis ar četru spēļu rezultātiem.

Diskvalifikācijas atskaite noteikta no 12.janvāra, kad abus BWF jau diskvalificēja provizoriski.

Arī iepriekš vairākkārt ir cietis no krāpšanās skandāliem. Piemēram, 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs astoņas dubultspēļu spēlētājas tika diskvalificētas par cenšanos zaudēt mačus, lai pēc tam tiktu pie nosacīti vieglākiem pretiniekiem ceturtdaļfinālā.

Tāpat iepriekš badmintonā bijuši skandāli saistībā ar spēļu sarunāšanu un dopinga lietošanu, jo 2014.gadā “iekrita” kādreizējais pirmais numurs Lī Čongs Vei no Malaizijas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par