Mali futbola izlase skandalozā spēlē pieveic Tunisiju

12/01/2022 18:01
Mali futbola izlase

Mali futbola izlase trešdien izcīnīja uzvaru Āfrikas Nāciju kausa izcīņas spēlē, kurā par centrālo personu kļuva mača galvenais tiesnesis. Mali ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Tunisiju.

Mali futbolisti vadību ieguva 48.minūtē, kad Ibrahima Konē realizēja 11 metru soda sitienu. 13 minūtes pirms pamatlaika beigām “pendele” tika nozīmēta uz otriem vārtiem, bet Vābri Hazrī sitienu atvairīja vārtsargs Ibrahims Mounkoro. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām galvenais tiesnesis Janni Sikazve apturēja spēli, izraisot sašutumu. Spēle gan tika atsākta un 87.minūtē viņš no laukuma noraidīja uz maiņu nesen nākušo Mali futbolistu El-Bilalu Turē.

Ar to gan tiesneša savādās darbības nebeidzās, jo desmit sekundes pirms pamatlaika beigām viņš izlēma spēli noslēgt pavisam, lai gan otrajā puslaikā tika veiktas vairākas maiņas, tika izmantota videoasistenta palīdzība un bija atvēsināšanās pauze.

Tikmēr Gambijas futbola izlase ar 1:0 (1:0) F grupas spēlē pieveica Mauritāniju. Vienīgos vārtus pirmajā puslaikā guva Gambijas futbolists Eblijs Dželovs, kurš izcēlās desmitajā minūtē. Savukārt Kotdivuāra E grupas spēlē ar 1:0 (1:0) pieveica Ekvatoriālo Gvineju, ar trim punktiem izvirzīdamies grupas līderpozīcijās. Vienīgos vārtus jau piektajā minūtē guva Makss Alēns Gradels.

Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas. Kā šonedēļ paziņoja Āfrikas Futbola konfederācija (CAF), tad Covid-19 izplatības dēļ tiks ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus varēs apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) notiks Kamerūnā no 9.janvāra līdz 6.februārim. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu “2021 Africa Cup of Nations”.

2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.