Maļuka 25 metru baseinā labo Latvijas rekordu brīvā stila peldējumā

19/06/2021 20:27

Ieva Maļuka sestdien Latvijas čempionātā 25 metru baseinā uzstādīja jaunu rekordu 200 metru brīvā stila peldējumā. Maļuka finālā 200 metrus brīvajā stilā nopeldēja vienā minūtē un 28,60 sekundēs.  Viņas iepriekšējais rekords, kas sasniegts pirms diviem gadiem turpat Valmierā, bija viena minūte un 59,84 sekundes.

Otro vietu izcīnīja Zane Embrekte, kura līderei zaudēja vairāk nekā piecas sekundes, bet bronza Marijai Gobergai. Viņa Maļukai zaudēja vairāk nekā desmit sekundes.

Latvijas Peldēšanas federācija (LFP) informē, ka Latvijas čempionāts 25 metru baseinā kalpo arī kā kvalifikācijas sacensības šī gada pasaules čempionātam. Tāpat sportisti šajās sacensībās var mēģināt izpildīt Eiropas čempionāta 25 metru peldbaseinā kvalifikācijas normatīvus.

Šīs šogad ir pirmās sacensības ar Latvijas čempionāta statusu. Latvijas čempionāts Valmierā norisināsies līdz svētdienai. Kopumā čempionātā tiks sadalīti 34 medaļu komplekti individuālajās distancēs.

Sacensības norisināsies aiz slēgtām durvīm, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, epidemioloģiskās drošības pasākumus, un tajās tiks ielaistas tikai akreditētas personas, kas iepriekš būs veikušas Covid-19 testu un kurām būs uzrādīts negatīvs rezultāts. Covid-19 pārbaudes tiks veiktas pilnīgi visiem sacensību dalībniekiem (sportistiem un komandu pārstāvjiem), kā arī visām to organizēšanā iesaistītajām personām.