Mančestras “City” iesniegusi apelāciju par diskvalifikāciju no UEFA turnīriem

Peps Gvardiola, sportazinas.com
Peps Gvardiola | Foto: AFP/LETA/Scanpix

Iepriekšējo divu gadu Anglijas čempione futbolā Mančestras “City” iesniegusi apelāciju par tai piespriesto divu gadu diskvalifikāciju no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) klubu turnīriem.

Jau ziņots, ka UEFA Finanšu kontroles komisijas lēma Mančestras komandu uz diviem gadiem diskvalificēt no Vecā kontinenta klubu turnīriem.

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) reģistrējusi Mančestras kluba apelācijas iesniegumu. CAS nenorāda, kad varētu tikt pieņemts lēmums, taču sagaidāms, ka tas prasīs vairākus mēnešus.

Vācu izdevums “Der Spiegel”, izmantojot “Football Leaks” informāciju, iepriekš ziņoja, ka “City” un tā sponsori ir manipulējuši ar līgumiem, lai apietu finansiālās “Fair Play” noteikumus, kas saistīti ar to, cik daudz naudas īpašnieki drīkst ieguldīt klubā.

Anglijas klubs gan visas apsūdzības kategoriski noliedza, bet UEFA lēmumu uzsākt izmeklēšanu iepriekš nosauca par kļūdainu. Pēc izmeklēšanas uzsākšanas “City” iesniedza apelāciju CAS, kas to noraidīja, bet pēc tam lieta nonāca UEFA Finanšu kontroles komisijā.

Iepriekš tika ziņots, ka UEFA varētu rekomendēt uz vienu sezonu diskvalificēt Mančestras “City” no Eirokausiem, bet tagad piespriests pat bargāks sods.

Papildu diskvalifikācijai no 2020./2021. un 2021./2022.gada sezonām, Mančestram klubam būs jāšķiras no 30 miljoniem eiro.

Mančestras “City” finanšu noteikumus pārkāpa jau 2014.gadā, par ko samaksāja 60 miljonu eiro sodu.

Mančestras komanda maijā otro gadu pēc kārtas tika kronēta par Anglijas čempioni. Savas pastāvēšanas vēsturē “City” par Anglijas čempioni kļuvusi sešas reizes – 1937., 1968., 2012., 2014., 2018 un nu arī 2019.gadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par