Mančestras “City” izsēj divu vārtu pārsvaru un nospēlē neizšķirti ar “Hotspur” (+VIDEO)

22/01/2017 10:37

Mančestra (Lielbritānija), 21.janv., LETA–AFP. Mančestras “City” futbolisti Anglijas premjerlīgas mačā sestdien savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:0) ar turnīra vicelīderi Totenhemas “Hotspur”.

Mančestras futbolisti otrajā puslaikā piecu minūšu laikā ieguva divu vārtu pārsvaru, taču vēlāk to izsēja.

Mača rezultātu spēles 49.minūtē atklāja Lerojs Sanjē, kurš apspēlēja izgājienā kļūdu pieļāvušo viesu “Hotspur” vārtsargu Igo Lorī. Turklāt piecas minūtes vēlāk Kevins de Brujne pēc vēl vienas Lorī nepārliecinošas darbības panāca 2:0.

Tiesa, pēc četrām minūtēm viesu pussargs Dele Ali pēc ātras ielaušanās pretinieku soda laukumā vienus vārtus atguva. Savukārt otrā puslaika vidū dienvidkorejietis Honmiņs Sons apmēram no 11 metru soda sitiena atzīmes panāca neizšķirtu. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, un spēle noslēdzās ar rezultātu 2:2.

“Mēs zaudējām, jo neizmantojām daudzas iespējas. Kad tā notiek, liela loma ir spēles tiesnesim. Ja gūsti vārtus, soģa loma ir mazāka. Manā karjerā tiesnešiem nav nekādas nozīmes. Tomēr noteikumi ir noteikumi un varbūt tiesnešu kolēģijas vadītājs man kādreiz izskaidros, kad skaitās grūšana, un kad nē,” pēc mača teica “City” galvenais treneris Hoseps Gvardiola.

Tikmēr “Hotspur” galvenais treneris Maurisio Početino pauda, ka pirmie zaudētie vārti bija pēc pretinieka spēles ar roku.

LETA jau vēstīja, ka par titulētā Anglijas futbola kluba Mančestras “United” visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sestdien kļuva Veins Rūnijs. Sestdien Mančestras klubs izbraukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Stokas “City”.

Pirmie vadībā izvirzījās Stokas komandas futbolisti, kad 19.minūtē pēc mājinieku spēlētāja sitiena bumba atsitās pret Mančestras kluba pussarga Huana Matas kāju un neveiksmīgi atrada ceļu vārtus.

Viesi metās atspēlēties, taču vārtus gūt neizdevās līdz pat pašām cīņas beigām, kad kompensācijas laika ceturtajā minūtē ar skaistu brīvsitienu neizšķirtu panāca Rūnijs.

Tie Rūnijam Mančestras “United” labā bija 250 vārti karjerā, kas viņam par vienu vārtu guvumu ļāvis apsteigt Bobija Čarltona rekordu. Pašreizējais Anglijas izlases kapteinis šajā klubā ir aizvadījis 546 spēles.

Zīmīgi, ka Rūnijs 2015.gadā apsteidza Čarltonu arī kā visu laiku rezultatīvākais futbolists Anglijas valstsvienībā.

Tikmēr negaidītu zaudējumu premjerlīgas mačā sestdien piedzīvoja viena no vadošajām komandām “Liverpool”, kas savā laukumā ar 2:3 (0:0) piekāpās vienai no turnīra pastarītēm Svonsī “City”.

Pirmajā puslaikā neviena no komandām neguva nevienus vārtus, taču otrajā bija uzreiz pieci. Jau mača otrās puses sākumā divus vārtus guva Svonsī kluba spāņu uzbrucējs Fernando Ļorente.

Dueļa turpinājums gan bija vēl aizraujošāks, jo 55. un 69.minūtē izcēlās jau “Liverpool” futbolists Robertu Firminu, kurš tādējādi panāca neizšķirtu.

Tomēr Svonsī komanda tika pie pārsteidzošas un arī svarīgas uzvaras, jo 74.minūtē viesiem panākumu nodrošināja Islandes futbolists Gilvi Sīgurdsons.

Zīmīgi, ka “Liverpool” kādai no Anglijas premjerlīgas lejasgala komandām savā laukumā zaudējusi pirmo reizi kopš 2010.gada.

“Liverpool” futbolisti premjerlīgā nebija piedzīvojuši zaudējumu jau septiņās spēlēs pēc kārtas.

Anglijas premjerlīgas kopvērtējumā līdere ar 52 punktiem 21 mačā ir Londonas “Chelsea”, kamēr otrā ar 46 punktiem 22 dueļos ir Totenhemas “Hotspur”. Par punktu mazāk ir “Liverpool”, bet ceturtā ar 44 punktiem 21 mačā ir Londonas “Arsenal”. Vēl par punktu mazāk ir Mančestras “City”, bet titulētā Mančestras “United” ar 41 punktu ir sestajā pozīcijā.