Mančestras “City” liktenis Eirokausos izšķirsies jūlija pirmajā pusē

Mančestras City stadions, sportazinas.com
Mančestras City stadions | Foto: Mančestras City

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) Anglijas futbola premjerlīgas kluba Mančestras “City” lietā lēmumu pieņems jūlija pirmajā pusē.

Februārī Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Finanšu kontroles komisijas lēma Mančestras komandu uz diviem gadiem diskvalificēt no Vecā kontinenta klubu turnīriem. Tajā pat mēnesī “City” iesniedza apelāciju CAS.

Vācu izdevums “Der Spiegel”, izmantojot “Football Leaks” informāciju, iepriekš ziņoja, ka “City” un tā sponsori ir manipulējuši ar līgumiem, lai apietu finansiālās “Fair Play” noteikumus, kas saistīti ar to, cik daudz naudas īpašnieki drīkst ieguldīt klubā.

Anglijas klubs gan visas apsūdzības kategoriski noliedza, bet UEFA lēmumu uzsākt izmeklēšanu iepriekš nosauca par kļūdainu. Pēc izmeklēšanas uzsākšanas “City” iesniedza apelāciju CAS, kas to noraidīja, bet pēc tam lieta nonāca UEFA Finanšu kontroles komisijā.

Iepriekš tika ziņots, ka UEFA varētu rekomendēt uz vienu sezonu diskvalificēt Mančestras “City” no Eirokausiem, bet februārī piespriests pat bargāks sods.

Šīs nedēļas pirmajās trīs dienās videokonferences formātā CAS uzklausīja Mančestras kluba liecības lietā. Lēmumu paredzēts pieņemt jūlija pirmajā pusē.

Papildu diskvalifikācijai no 2020./2021. un 2021./2022.gada sezonām, Mančestram klubam būs jāšķiras no 30 miljoniem eiro.

Mančestras “City” finanšu noteikumus pārkāpa jau 2014.gadā, par ko samaksāja 60 miljonu eiro sodu.

Savas pastāvēšanas vēsturē “City” par Anglijas čempioni kļuvusi sešas reizes – 1937., 1968., 2012., 2014., 2018 un nu arī 2019.gadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par