Mančestras “City” premjerlīgas sezonu sāk ar uzvaru, Ibrahimovičam vārti sezonas ievadā

22/09/2020 11:55
Mančestras City

Mančestras “City” komanda pirmdien svinēja uzvaru savā pirmajā Anglijas futbola premjerlīgas jaunās sezonas spēlē.

Žuzepa Gvardiolas vadītā komanda izbraukumā ar 3:1 (2:0) pārspēja Vulverhemptonas “Wanderers”.

Viesi jau spēles sākumā vairākas reizes apdraudēja “vilku” vārtu drošību un, tuvojoties puslaika vidum, atklāja rezultātu. Pēc mājinieku pārkāpuma soda laukumā uz “Wanderers” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru Kevins de Brujne realizēja. Spēles 32.minūtē Rahīms Stērlings nolika bumbu pa sitienam Filam Foudenam, kurš netraucēts panāca 2:0.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 12 minūtes, pēc centrējuma soda laukumā Rauls Himeness, sitot ar galvu, vienus vārtus atguva. Tiesa, puslaika kompensācijas laika piektajā minūtē pēc de Brujnes piespēles Gabriels Žezūss atjaunoja viesiem divu vārtu pārsvaru.

Tāpat pirmdien ar uzvaru sezonu sāka Birmingemas “Aston Villa”, kas mājās ar 1:0 (0:0) pārspēja Šefīldas “United”.

Šefīldas futbolisti no 12.minūtes spēlēja desmit vīru sastāvā, turklāt 34.minūtē Džona Landstrema izpildīto “pendeli” atvairīja Damjans Martiness. Uzvaru nesošos vārtus 63.minūtē pēc stūra sitiena guva Ezri Konsa.

Anglijas premjerlīgā pirmajās divās spēlēs uzvaras svinējušas piecas komandas.

Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta “Liverpool”, kas tronī atgriezās pēc 30 gadu pārtraukuma.

Zviedru uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs pirmdien guva divus vārtus Itālijas A sērijas futbola čempionāta pirmās kārtas spēlē un sekmēja “AC Milan” komandas uzvaru.

Milānieši savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja “Bologna” komandu.

Pirmajā puslaikā Ibrahimovičs savu vienu no vairākām iespējām izmantoja 35.minūtē, kad pēc Teo Ernandesa centrējuma uzvarēja “otrajā stāvā” un ar galvu raidīja bumbu tīklā.

Otrā puslaika piektajā minūtē pretinieku soda laukuma stūrī tika nogāzts Izmaels Benacers, un uz Boloņas vienība vārtiem tika nozīmēta “pendele”. To devās izpildīt Ibrahimovičs, kurš spēcīgi trieca bumbu augšējā vārtu stūrī – 2:0.

“Uzvarējām, turklāt varējām gūt vēl vairāk vārtu. Ja man būtu 20 gadi, tad gūtu vēl divus vārtus. Bet man ir 39, nu labi, patiesībā – 38. Komanda spēlē labi, bet neesam vēl par 100% gatavi sezonai,” teica Ibrahimovičs, kurš 3.oktobrī svinēs 39 gadu dzimšanas dienu.

Kā atzīmēja zviedru futbolists, bija svarīgi uzvarēt sezonas pirmajā spēlē.

“Mūsu mērķis ir spēlēt labāk nekā iepriekšējā sezonā. Jaunie puiši labi strādā un ir disciplinēti. Šosezon jāspēlē ar pārliecību un katrā mačā jāiziet laukumā kā finālā,” pauda Ibrahimovičs.

Uz spēli klubs bija ielūdzis aptuveni 1000 skatītāju, starp kuriem bija medicīnas darbinieki, kuri martā un aprīlī cīnījās frontes pirmajā līnijā pret koronavīrusa pandēmiju.

A sērijas turnīrs turpināsies šajā nedēļas nogalē.

Aizvadītajā sezonā devīto gadu pēc kārtas A sērijas titulu ieguva “Juventus”.