Mančestras “United” ten Haga vadībā sasniedz pirmo finālu

02/02/2023 10:41
Mančestras United

Pirmo finālu nīderlandiešu speciālista Ērika ten Haga vadībā trešdien sasniedza Mančestras “United” futbolisti, kuri iekļuva Anglijas Līgas (EFL) kausa izcīņas izšķirošajā spēlē. Turnīra pusfināla atbildes mačā “United” savā laukumā ar 2:0 (0:0) pieveica “Nottingham Forest”, divu spēļu summā triumfējot ar 5:0.

Pirmos vārtus mājinieku rindās 73.minūtē guva Antonī Marsiāls, bet trīs minūtes vēlāk Freds panāca 2:0. Abos vārtos ar rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Markuss Rešfords. “Protams, ka ir labi sasniegt finālu. Tomēr te nav stāsts par fināla sasniegšanu, bet gan uzvaru finālā,” pēc mača sacīja ten Hags. “Cerams, ka šī būs laba motivācija.”

Finālā Mančestras “United” tiksies ar Ņūkāslas “United”, kuri pusfinālā divu spēļu summā ar 3:1 pieveica “Southampton” vienību. Ņūkāslas “United” līdz šim vienīgo reizi Līgas kausa finālā spēlēja 1976.gadā, kad ar 1:2 piekāpās Mančestras “City”. Savukārt pēdējo nozīmīgo pašmāju trofeju Ņūkāslas klubs izcīnīja 1955.gadā, kad sesto reizi kluba pastāvēšanas vēsturē uzvarēja Anglijas (FA) kausa izcīņā.

Savukārt Mančestras “United” Līgas kausa finālā līdz šim spēlējuši deviņas reizes un trofeju izcīnījuši pieckārt. Pēdējo reizi tas notika 2017.gadā, kad Žozē Mourinju vadībā mančestrieši finālā ar 3:2 pieveica “Southampton”. Kopš tā brīža Mančestras komanda nav izcīnījusi nevienu trofeju.

Pagājušās sezonas Līgas kausa ieguvēji “Liverpool” izstājās ceturtajā kārtā, ar 2:3 piekāpjoties Mančestras “City” vienībai, kas ceturtdaļfinālā negaidīti ar 0:2 atzina “Southampton” pārākumu. Fināls Vemblija stadionā tiks aizvadīts 26.februārī.